Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetséges hogy visszahozzák...

Lehetséges hogy visszahozzák az OKJ-kat? Vagy visszarakják a max 1 éves képzéseket?

Figyelt kérdés
2022-23 körül végzek egyetemen és elakartam menni OKJ vagy sima tanfolyami képzésre. Pincérre igazából. Ugye ezek megszűntek, vagy csak 2-3 éves képzéssel lehet őket megkapni. Lehetséges hogy belátják mekkora hiba volt ez és visszarakják őket?

2021. jan. 6. 13:44
1 2
 11/14 Anett80 válasza:
Még az előző vok. Sokat mondogatta az unokatestvérem, ha előre tudja hogy ez a szakma csak gyermektelen, férjezetlen, kutyátlan szingliknek való akkor inkább mást tanul. Persze 16-18 évesen még nem szempont a család,mindenkit az álmai hajtanak. De 30 felett, kisgyerekes szülőként teljesen megváltozik a helyzet, ha férj van, gyerek van, kutya van,akkor kiszámítható munkaidő kell.
2021. márc. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Koszi de en egy ilyen par eves kulfoldi ciklust terveznek hogy pénzt gyujtsek, nem ez lenne az elsodleges szakmam:) de igazabol van lehetoseg hogy hotel igazgato legyek ha végzek az egyetemmel es par evig gurizek, szoval lehet hogy nem is megyek ki pincerkedni:)
2021. márc. 1. 22:07
 13/14 Anett80 válasza:
Még az előző vok. 7évet éltem Nagy-Britanniában, szakácsként a vendéglátásban güriztem.Csak akkor tudsz pénzt gyűjteni ha 2-en, 3-an béreltek egy kis szobát,ahol neked jut a sarokban a kempingágy,meg a penész is. Tudom, volt benne részem, egy lerohadt penészes 2x3 méteres szobában 2-3 bérlővel. Mikor kibéreltem egy normális szállást, ráment a teljes fizetésem,félretenni nem tudtam semmit.Most már családom van,egy normális lakás kibérlése nagyon sokba kerül,vidék: 7-800Font, nagyváros:1500-1800font+rezsi, ami min. 500 Font. Utiköltség, csak a metro bérlet volt 140 font Londonban.Busz további 10 font naponta.Úgy elkopott a pénzem mint Pesten, pedig nem élek nagy lábon. Csak akkor tudtam spórolni némi pénzt mikor a sarokba a kempingágyon húztam meg magam, mert azt megúsztam 200 fontból....
2021. márc. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Hat nekem mas tapasztalataim vannak. Bár ez Ausztria. Ismerős csak a jattos penzbol elvitte az 5 szemelyes csaladjat a Francia Riviérára, aztan vettek egy hazat itthon. Pedig 28 eves a csaj kb, igaz neki a baratja is kint dolgozik.

Lényegtelen, en a hatar mellett elek, ezert en nem is gondolkodok abban hogy kikoltozzek, max ugy ha szallast is adnak.

Angliaba is gondolkodtam bar az ugye most annyira nem egyszeru, viszont az en kepesitesemmel jo esélyeim lehetnek egy hotelben.

Sok olyat hallok egyebkent mint a Te eseted, de inkabb kint rohadok mint itthon a 160 ezerbol:) bar ha bejon hotel vezetokent nyilvam tobbet keresek de kezdokent kb ennyire szamitok.

2021. márc. 2. 08:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!