Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért van az, hogy a matek...

Miért van az, hogy a matek elméleti részét nem tudom megérteni, míg a gyakorlati része sikerül?

Figyelt kérdés

2021. jan. 6. 16:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez valóban furcsa, mit értesz elmélet alatt? Bizonyítások?
2021. jan. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Alapfogalmakat. Valamiért csak magolni tudom, de az kimegy egy hét alatt a fejemből.
2021. jan. 6. 16:39
 3/7 A kérdező kommentje:
Tudom a feladatok logikáját és le is tudom vezetni, de a definíciókat elfelejtem. De ez más tantárgyból is így van.
2021. jan. 6. 16:41
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére az alkalmazás fontosabb, ne aggódj emiatt.
2021. jan. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha most akadékoskodnék, azt mondanám, hogy megy egy feladat levezetése, ha ahhoz azok az ismeretek szükségesek amelyek leírják a matematikai objektumokat, vagyis a definíciók?
2021. jan. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Érted a fogalmakat, de nem tudod visszamondani, mivel a pontos nyelvi megfogalmazást már elfelejtetted. Vissza kell majd olvasnod, és újra átvenned, hogy újra tudj róluk matematikai pontossággal beszélni, és nemcsak homályos megfogalmazásokat visszaadni.
2021. jan. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
66%

A helyzet - szerintem - az, hogy nem tudsz, vagy nem akarsz tanulni.

Minden megtanult fogalmat folyamatosan ismételni kell. Valahányszor előjön egy probléma megoldása közben, akkor el kell mondani a pontos definícióját és a rá vonatkozó tanult tételeket. Előbb-utóbb rögzülni fog.

2021. jan. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!