Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Üzemmérnök vagy programtervező...

Üzemmérnök vagy programtervező informatikus szak?

Figyelt kérdés
Üzemmérnök informatikus szakra járók véleményét szeretném kérdezni az eddigi tapasztalataikról. Mivel ez egy viszonylag új képzési szak, nem sok információt találtam még. Választás előtt állok és a fenti két szak között vívódok. Illetve melyik szakhoz melyik egyetemet ajánljátok? Előre is köszönöm a válaszokat.

2021. jan. 7. 14:48
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Egyetem igazából majdhogynem lényegtelen, oda menj amelyik közelebb van vagy amelyik a legszimpatikusabb. Ne a ranglisták alapján válassz, ilyen diplomákkal felesleges hol végzel. Világviszonylatban eleve egyik egyetem sem tűnik ki a másiktól.


Rágd át magad, hogy melyik szakon mit tanulnál, mi tetszene, és döntsd el, hogy miért is a proginfóra mész inkább. Ha lehetőséged van BSc-re, nem értem miért akarnál BProf-ra menni. Mindkettő alapképzés és mindkettő diploma, de a szintkülönbség az megvan és mindig meg is marad. Nem csak az egyenes út az MSc-ig a legfőbb előnye a BSc-nek, de sok diáktól hallani, hogy nagyon megbánták, mert olyan mintha átkerültek volna egy kisegítőbe, márcsak az odajárók miatt is. Arról nem is beszélve, hogy nem közelíti meg a BSc-t súlyban, sokan "könnyített BSc"-ként hivatkoznak rá. Külföldön egyébként nem igazán tudják hova tenni a BProf-ot, mert bár vannak hasonló más nevezésű Bachelor's programok, de kint nem mennek a BSc szintje alá. Mindenki reménykedett, hogy nem igazán lesz különbség, de sajnos ez egyre jobban cáfolódik, és nem sokkal van a FOSZK felett, hisz ugyanúgy legalább másfél évet kell pótolnod, hogy beteljesítsd elméletben a BSc-t, hogy aztán jelentkezhess MSc-re..

Ha itt gyk-n rákeresel a szakra, találni pár ilyen szakra járó kommentálót, de az esetek legtöbbjekor negatívként nyilvánulnak meg róla. Én személy szerint a BSc utolsó félévében vagyok, de nem igazán ajánlanám a BProf-ot. Egyedül a gyakorlati része jó a szaknak, de mindenképp a BSc-re menj ha arra is van lehetőséged.

2021. jan. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%
BSc-re menj, a BProf alacsonyabb rangú papír, nem fogadják el nyugaton/nagy cégeknél, tovább sem tudsz vele tanulni. Mindegy, melyik egyetemre mész.
2021. jan. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Azt írtátok mindegy melyik egyetemre megyek. Ezek szerint annak sincs jelentősége, hogy Budapest, vagy esetleg egy kisebb város egyetemére járok?

2021. jan. 7. 16:37
 4/5 anonim ***** válasza:
87%
Az informatikában teljesen mindegy. Tényleg teljesen.
2021. jan. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
88%
Egyetértek azokkal, akik azt írják mindegy hová menj. Informatikából a valós tudás a fontos nem a papír, az csak egy "plusz biztosíték", ha tényleg követeli valamelyik cég a diplomát. Én a könnyebbet választanám, aztán úgyis önszorgalomból fogod képezni saját magad.
2021. jan. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!