Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy átlagos felfogóképességű...

Egy átlagos felfogóképességű személynek mennyi időbe telik felkészülni a középszintű érettségire?

Figyelt kérdés
Romániában elvégeztem a 12 osztályt de nem sikerült az érettségim. Azóta dolgozok és mindenképp szeretnék magasabb szintre lépni, fejlődni. Van megtakarításom és kiköltöznék albérletbe valamelyik városba ahol van esti oktatás. A tanulás mellett talán még a taxizás is beleférne (jelenleg is sofőr vagyok), hogy ne éljem fel minden pénzem.Olvastam, hogy két éves tanulási lehetőségek vannak. Tudom, hogy ha már elvégeztem 12 osztályt akkor csak meg kell jelenjek és vizsgázzak, de úgy érzem egyedül nem tudnék felkészülni és segítségre van szükségem. Kinyomozható vagy egyáltalán utánanéznek, hogy mennyi iskolám van? Mert akkor azt mondanám,hogy csak nyolc osztályom van. A válaszokat előre is köszönöm!

2021. jan. 8. 10:39
 1/6 Zöldlámpás lámpás - o1g ***** válasza:

Az életben egy dolog a fontos: amit igazán akarsz, azt el fogod érni.

A gyakorikérdések általános szellemi színvonalához képest te egy teljesen rendben levő értelmes ember vagy. Rendben vannak a mondataid, a gondolataid, és még a helyesírásod is tökéletes (ezt tényleg hatalmas dícséretnek szánom).

Konkréten nem ismerem a jogszabályi hátteret, de ha odakinn buktál, akkor készülnöd kellene itt is. Ha azt mondod, az önálló felkészülés nem megy, nézz körül a neten.

Én a helyedben alapvetően ingyenes érettségit adó sulikat keresnék, az összes többi hazug tróger, a pénzeseket hanyagolnám.

emlékeim vannak olyanok, melyek 1-2 év alatt érettségit adnak. De a részleteket tényleg nem tudom.

Ne add fel, csináld meg kérlek. Te értelmes kölyök vagy.

2021. jan. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyik érettségi tárgyad sem sikerült? Akkor igen, a legérdemesebb, ha felkeresel egy esti iskolát ahol 2 év alatt felkészítenek. Viszont, ha csak pl.: a matek nem, akkor lehet érdemesebb lenne eljárnod egy felkészítő tanárhoz, így egy/fél éven belül is leteheted azt az 1-2 tárgyat amin elbuktál.
2021. jan. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat! Az első válaszolónak főleg azt, hogy biztat.Úgy éreztem amikor olvastam a hozzászólásodat, hogy hiszel bennem. Jól esik mert a környezetem sose hitt bennem és egy idő után én se magamban. DE MEG AKAROM SZEREZNI!


Második!Akkoriban nagyon magam alatt voltam és nem készültem fel. Ezért nem sikerült. Szükségem lenne a tanárok segítségére, hogy azt tanuljam meg amit kell.

2021. jan. 8. 14:46
 4/6 A kérdező kommentje:
De, hogy a kérdésedre válaszoljak csak egy tárgyból sikerült.
2021. jan. 8. 15:17
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor mindenképp keress fel egy esti sulit az a legjobb választás! Sok sikert! :)
2021. jan. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2021. jan. 8. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!