Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Összességében egy átlagos...

Összességében egy átlagos képességű, de jó-jeles tanuló ma mennyi időt tölt otthon tanulással iskola után és hétvégén?

Figyelt kérdés

Nem nézve a mostani járvány periódust. Kimondottan a jó vagy szorgalmas tanulók "munkaidejére" lennék kíváncsi :D.

Akár egy hét/órában is lehet gondolkozni. Heti mennyi órát seggeltek? Melyek azok a tárgyak amelyek sokkal több erőfeszítést igényelnek?

A zsenik válaszai nem izgatnak (az egyszer elolvasom és már tudom típusúak pl.)

Köszönöm a válaszokat :)



2020. ápr. 14. 21:32
 1/6 A kérdező kommentje:
Továbbá, mi motivál benneteket? :)
2020. ápr. 14. 21:33
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
Ha az egyetem is számít, akkor úgy 5-6 óra. Ami nem hangzik soknak, de párommal is kell lennem, így csak ennyit tudok tanulni. Ilyenkor általában minden tárgynak az akkori heti anyagát átismétlem és ha valami nem megy akkor gyakorlok még rá.
2020. ápr. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyetem is érdekel persze :)
2020. ápr. 15. 14:30
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A történelem meg a biológia... ahhoz hétvégente 6 órákat kell seggelni.
2020. ápr. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
31%
A házi feladataim nagy részét az iskolában csinálom meg, így otthon csak a nagyobb dolgozatok előtt tanulok, vagy ha valamiből több leckét kapunk, ami heti átl. 2-3 órát jelent.
2020. ápr. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Hm, úgy két perctől három óráig bármennyit.

Egy viszonylag erős kéttannyelvűbe járok, jó képességűnek nem mondanám magam, de azért nem szakadok meg a tanulástól (nem is vagyok csak négyes). Most igyekszem magam odatenni, átlagosan valami ilyesmi lehet:


MAGYAR IRODALOM - megcsinálom a házit, dolgokat előtt egy üres word dokumentumba kiírom a tankönyv és a füzet vázlatát egyesítve, valamint elolvasom a kötelező műveket, és szorgalmit is szoktam csinálni. Úgy napi legfeljebb 1,5 órát mondanék, 2-3 óra akkor, ha témazáró előtt vagyunk.


MAGYAR NYELVTAN - kiírom a füzet vázlatát, megcsinálom a házi feladatokat, egy kicsit átolvasom a tankönyvet. Napi legfeljebb 0,5 óra, témazáró előtt 2 óra.


TÖRTÉNELEM - Ez nálunk idegen nyelven van. Házit ritkán kapunk, így csaka füzet vázlatát kell kiírnom, a magyar és az idegen nyelvű tankönyvek kijegyzetelnem, valamint ugye szótárazási feladatok. Átlagosan napi 1 óra, témazáró előtt akár 4-5 óra is, az idegen nyelv miatt.


MATEMATIKA - Van magyarul és idegen nyelven is. A magyar nyelvűre ritkán készülök, a tanár szörnyű, így az internet oktatóvideóira támaszkodom. A másikat kedvelem, de arra sem sokat tanulok, mivel az lényegesebben egyszerű. Napi legfeljebb 0,5 óra, dolgozat előtt 1 óra körül.


KÉMIA - Minden órára kell készülni, viszont órán remek kis vázlatokat írunk, ezt szoktam begépelni. Napi úgy 1 óra, témazáró előtt 2-3 óra is, a nehéz dolgozatok miatt.


FŐ IDEGEN NYELV - Sok házit szoktunk kapni, valamint még szorgalmikat is csinálok, meg persze az alap feladatok: szótárazás, fordítás, stb... Napi úgy 1-2 óra, mivel sok dolgozatot írunk. Témazáró előtt viszont csak ismételnem kell, így ott is 1-2 órát mondanék.


MÁSODIK IDEGEN NYELV - Az órák lazák, házit nem kapunk, szótárazás és dolgozatok ritkán vannak. Napi legfeljebb 0,5 óra, dolgozat előtt úgy 2 óra.


Egyéb munkák:

- idegen nyelv szavaiból szókártyák (1-3 óra)

- másodlagos idegen nyelv külön tanulása (3 óra)

- tananyaghoz kapcsolódó videók (1 óra)


Hétköznap 16:00 körül érek haza mindig, 17:00-18:00 között szoktam elkezdeni tanulni. Naponta nagyjából 3-4 órát szoktam foglalkozni az iskolai dolgokkal.

Hétvégén úgy 4-5 órát foglalkozom az iskolai és a mellékes dolgokkal.


Ezek nem mindig jelentenek intenzív tanulást, sokszor tartok szünetet, amíg teát főzök vagy akár tv-t nézek. Több tantárgyam van ennél, de azok mellékesebbek, nem biztos, hogy a kérdezőnek is van. Hétköznap mindig olvasok, úgy napi 1-2 órát az utazás és várakozás miatt, de zavar a környezetem, így elég lassan szoktam haladni. Vannak hobbijaim is, és szombatonként egy fél napot el szoktam járni sétálni ismerősökkel. Aludni hétköznap 7-4 óra között szoktam (vagyis van 7 és 4 óra közötti az alvás ideje), mikor hogyan sikerül. Hétvégente akár 10 órát is alszom. Valamint eléggé szétszórt és figyelmetlen vagyok, a rendszerezettséget nem ismerem, mindenem kaotikus, így ugye sokkal nehezebb dolgom van.


Ha bármi kérdésed van, nyugodtan írhatsz, és remélem segíthettem :)

2020. ápr. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!