Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Temetkezési vállalkozó nőként?

Temetkezési vállalkozó nőként?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!

Nos igyekszek rövidre fogni a dolgot.

Tudom ez nem egy nőies szakma, de semmi képpen se szeretnék hétköznapi szakmát magamnak a jövőben így azt határoztam el, hogy temetkezési vállalkozó leszek és ezzel kapcsolatban tennék fel kérdéseket.

Nőként lehet érvényesülni a szakmában?

Hol talalhatóak ilyen iskolák?

Mennyire nehéz?

És végülis még annyi lenne, hogy hogyan működik ez az egész szakma, megérné ennek tanulni?

Válaszaitokat előre is köszönöm! *ezzel a témával kapcsolatban bármilyen választ/tippet/tanácsot elfogadok!*



2021. jan. 8. 11:58
 1/4 anonim ***** válasza:
87%

Azért azt tudod ugye, hogy a magyar valóság nem olyan, mint az amerikai filmek?

A magyar temetkezési vállalkozó tulajdonképpen egy iroda, ahol általában hölgyek dolgoznak, felveszik az adatokat, intézik a papírmunkát. Telefonálnak a kórbonctanra, a kiválasztott temetőbe, a krematóriumba, a sírkövesnek, a papnak. Megszervezik, amit kér a "vevő". Meg átveszik az árát. Szóval az ott dolgozó nőknek gyakorlatilag sima titkárnői/eladói munka, csak fontos elvárás a kedvesség és a türelem.

Illetve tartozik minden irodához 1 vagy több autó, aki szállítja a halottakat, sofőrökkel, akik emelgetik a halottat, esetleg a koporsót. Ez kemény fizikai munka, ők hozzá is érnek a halotthoz, illetve éjszakai, hétvégi ügyeletben is vannak. Az irodában a hölgyek legfeljebb annyit érintkeznek a halottal, hogy átadják a "vevőnek" a lezárt urnát, ha haza szeretné vinni.

2021. jan. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat és igen tisztában vagyok vele, nem az amerikai filmek “inspiráltak” erre.:)
2021. jan. 8. 14:04
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Temetkezési vállalkozónak lenni csak ugyanolyan szervezési és menedzseri kompetenciákat igényel, mint bármelyik más vállalkozás. Ha elég nagy a céged, neked nem is kell foglalkoznod az ügyfelekkel. Ha meg személyesen foglalkoznál velük, mert mondjuk te ülsz az irodában, akkor nem árt hozzá részt venni pszichológiai kommunikációs tréningeken, ahol megtanulsz részvéttel és együttérzéssel bánni azokkal az emberekkel, akik most veszítették el egy szeretett rokonukat. De ha ezt a melót egy alkalmazottad végzi, akkor neki kell kitanulnia a megfelelő kommunikációt. A Télizöld temetkezési iroda igazgatója is nő, szóval ez nem ismeretlen dolog, nem is értem, miért gondolod, hogy szokatlan lenne. Egy cégtulajdonosnak nem kell sírokat ásnia, meg koporsókat cipelnie. A cégvezetést kell kitanulnod és erre vannak tanfolyamok, még állami programokban is lehet vállalkozónak tanulni.

Bennünk is felmerült egyszer, hogy tök jó temetkezési irodát tudnánk nyitni. Mert megszerveztünk egy temetést és nem találtunk olyan egyedi szolgáltatásokat, amikre igényünk lett volna, ezért a végére lett egy csomó ötletünk. Pl. nálunk élő kamarazenekar zenélt, mi csináltuk a meghívókat, szereztünk papot, fotóst, írtuk a megemlékezés szövegét, még egyedi urnát is készíttettünk, mert egyszerűen tragikus az urnaválaszték. És nagyon sok pozitív visszajelzést kaptunk, szóval szerintem eléggé igény lenne olyan temetkezési szolgáltatásra, ami távol marad a giccs és tömegkultúra műfajától. Mindegy, hogy ki a tulajdonos, férfi, nő, csak legyen egy kicsit másabb, mint az átlag.

2021. jan. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Sokat segítettél! Azért gondoltam, hogy szokatlan mivel nagyon sokan próbálnak lebeszélni róla mivel szerintük ez nem nőknek való, de akkor ezek szerint csak félrvezettek.
2021. jan. 8. 17:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!