Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Legfeljebb csak 100 többletpon...

Legfeljebb csak 100 többletpontot lehet kapni?

Figyelt kérdés
Jövőre érettségizek, de van már egy nyelvvizsgám (B2) és nemsokára lesz mégegy B2. Ami tudtommal 40 pont. Viszont 2 tantárgyból tervezek emeltezni, töriből meg nemetből, amiért alapból jár 50 50 pont. Én ugy tudom. Viszont nemtudomhogy akkor így tökmindegy hány nyelvvizsgam van, max 100 tobbletpontot kapok?

2021. jan. 11. 16:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem jàr alapból az emelttel az 50pont, bizonyos százalékot el kell érni hozzá. Viszont igen, így mindegy hány nyelvvizsgád van max csak 100 pontot vihetsz tovább😊
2021. jan. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, maximum 100 többletpontot vihetsz.
2021. jan. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Összesen 500 pontot lehet szerezni, ebből 400 szerezhető a tanulmányi eredményekből (év végi jegyek, érettségi), 100 pedig egyéb jogcímen, mint például a legalább 45%-os emeltért járó 50 pont vagy a nyelvvizsgáért járó 28/40 pont.

Ebből fakadóan 100-nál többet nem lehet összeszedni, még ha 20 nyelvvizsgád van, akkor sem.

2021. jan. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
És a többletpont er valamit? Csak mert egyik ismerősömnek többletponttal volt 320 pontja asszem (nekem ennél jóval több lesz) és 280 volt a ponthatár ahova akart jelentkezni de nem vették fel. Ahova én akarok menni oda 406 a ponthatár, ami többletponttal meglesz valószinűleg. Ott már számit?
2021. jan. 11. 16:18
 5/13 anonim ***** válasza:
66%

A jelentkezés feltétele, hogy TÖBBLETPONTOK NÉLKÜL legyen meg legalább 280 pont (bár lehet, ezt felemelték 300-ra, nem tudom). Ez alól kivétel az emeltért járó 50 pont.

Tehát ha a barátodnak úgy volt 320 pontja, hogy volt két felsőfokú nyelvvizsgája, ami összesen 80 pont, akkor a tanulmányi eredmények alapján 240 pontot vitt, ami pedig nem érte el a jelentkezési ponthatárt, hiába volt több pontja, mint amennyi a szak ponthatára volt.

2021. jan. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
98%
Olyan nincs, hogy ha több pontja van, mint a ponthatár, akkor nem veszik fel. Szerintem összekevered az előzetes ponthatárt a véglegessel. Minden esetben számítanak a többletpontok.
2021. jan. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A barátod valamit rosszul számolt, mert ha elérted a ponthatárt, akkor bent vagy. Gyakran viszont nem értik az emberek, miből tevődnek össze a pontok, pl az egyes szakoknál adott, hogy mely tárgyakkal lehet felvételizni, mondjuk egy orvosinál tökéletesen irreleváns a magyar vagy német emelt érettségi, mert biológiát és kémiát vagy fizikát kérnek. Lehetséges, hogy a barátod is úgy jelentkezett, hogy nem is figyelte a követelményeket, esetleg nem úgy sikerült az emeltje, hogy megkapja érte a pluszpontot, de a nyelvvizsgánál is benézhetett valamit. Mondjuk nyilván nem is baj, ha az ilyen nem kerül be egyetemre, tájékozódni kell, minden info elérhető a felvi.hu-n, téged nem érhet meglepetés, ha pontosan tudod, hogy mik a követelmények adott szakra. Ha minden követelménynek megfelelsz, és elérted a ponthatárt, akkor mindenképpen bent vagy.
2021. jan. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
100 többletet kaphatsz max és az emeltnél 45% tól jár az 50 plusz. Ja, ami 100 felett lenne az elvész mint többletpont.
2021. jan. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Tehát akkor röviden. Ha sikerül mindkét emeltem 50% felett, akkor plusz 100 pont, és akkor a 2 nyelvvizsgám nem számít sehova?
2021. jan. 11. 20:06
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Így van. Bár a "sehova" helyett szerintem jobb az, ha úgy fogod fel, hogy a pontszámításnál nem számít, mert egyébként jól jöhet az egyetemen is és azon kívül is.
2021. jan. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!