Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az alap követelményekért is...

Az alap követelményekért is jár a többletpont? + Ha csinálok angolból emelt érettségit és mellé még egy B2-es nyelvvizsgát, akkor mind a kettőért megkapom a többletpontomat?

Figyelt kérdés

Ugye alap elvárás egy emelt szintű érettségi, de ezért jár a többletpont vagy nem? Ez mellé szeretnék még egy emeltet, csak azt nem tudom hogy így csak 50 pontot kapok, hiába csinálok kettőemeltet vagy megkapom a 100-at?


Nemsokára itt a fakultáció választás és én angolra gondoltam emelt szinten. Viszont szeretnék ebből nyelvvizsgát is(igen tudom, hogyha megvan emelten egy bizononyos százalék, akkor nyelvvizsgának minősül).De ha külön megcsinálom a nyelvvizsgát azért megkaphatom a +28 pontomat? Vagy a jobbikkal számol a rendszer,ami jelen esetben 50 pont az emelt miatt és buktam a +28 pontomat? Azért szeretnék angolból nyelvvizsgázni, mert nem tudom 4 év alatt franciából el tudnék-e jutni a B2-es szintig.


Kérem segítsen valaki, aki jártas ebben és jól tájékozódott, mert mindenki mást mond és mindenhol mást olvasok. Köszönöm a válaszokat!



2020. szept. 15. 16:38
 1/4 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesírási hibákért, kicsit kapkodtam ^^"
2020. szept. 15. 16:42
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Pontos választ sajnos nem tudok adni, de +50et emeltre tudtommal csak akkor kapsz ha azok a felvételi tárgyaid. Pl ha van angol emelted, de biosz-kémiát-fizikát fogadnak el akkor azért nem jár. (Lehet rosszul tudom, nézd el ha hibáznék)
2020. szept. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Angolból (nyelvből) egyszerre nyelvvizsgáért és emeltért nem kaphatsz többletpontot. Csak az egyik jogcímen.
2020. szept. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen,ha az Angol felvételi tárgyad,és azzal számítják a pontjaidat akkor megkapod érte a +50et. Ha lesz mégegy emelted amivel számolnak,akkor már megvan a maximálisan szerezhető 100 pont.
2020. szept. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!