Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakmát ajánlotok az...

Milyen szakmát ajánlotok az alábbi feltételek mellett?

Figyelt kérdés

A fő szempont számomra az, hogy lehessen maszekban/kis csoportokban végezni.

Jelenleg eladói végzettségem van, de el tudnám képzelni magam tanácsadóként is. Nem vetem meg se a fizikai, se az irodai munkát.

Az egyetem viszont szerintem nekem túl sok, nem hiszem hogy be tudnék jutni oda. (Max. csak valami alacsony pontszámú szakra)

A terveim között amúgy az szerepel, hogy nyitok egy kis vállalkozást, ahova az emberek be tudják hozni q gépeiket, telefonjaikat, stb. és ezeket javítom. Jobb szeretem magamnak beosztani az időmet mintsem h más szabja meg.



2021. jan. 11. 23:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Miféle tanácsadó szeretnél lenni? Kasszás tanácsadó? Na de ezt félretéve, tanácsadó általában az szokott lenni, aki nagyon ért egy adott területhez, esetleg lehúzott benne hosszú éveket..

Hiába alacsony egyébként egyetemen a ponthatár. Bejutni a legkönnyebb, majd a bent maradás jelenti a kihívást. Ha valakinek a bejutás is erőltetetten megy, akkor felejtős a dolog.

Ha a gépjavítás érdekel, akkor azt hiszem előfeltétele a számítógép szerelő-karbantartó 2 éves OKJ, hogy hivatalosan is boltot nyithass és vállalkozz. (Bár mivel vicc ez a szint, gondolom ezt a szakot is totál áttervezték mint az egész OKJ rendszert is, esetleg összevonták egy hasznosabb dolgokat is magába foglaló szakkal)

Igazából az időbeosztásos dolgot nem igazán értem, szerintem senki sem szereti ha más uralkodik az ideje felett, ezen a vonalon nem tudunk elindulni..

Most mondanám, hogy IT szaktanácsadó, hisz informatikai szakokra alacsony a ponthatár, de bár megfelelne a leírtaidhoz, a számítógépszerelést realisztikusnak látom, bár szükséges oda tőke, hogy elindíthasd. Ha pedig alkalmazottként űznéd, eléggé éhenhalós.

Ha már szóba jött az informatika, a webfejlesztés mennyire érdekel? Az viszonylag nem nehéz és ha ügyes vagy lehetsz szabadúszó.

2021. jan. 12. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A webfejlesztés sem hülyeség, szívesen csinálnám, de jobb szeretek babrálgatni.
2021. jan. 12. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!