Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Széchenyi Egyetem vagy Bme?

Nfruskaa kérdése:

Széchenyi Egyetem vagy Bme?

Figyelt kérdés
Jövőre érettségizek,építészmérnöknek szeretnék továbbmenni.Matekból szeretnék emeltezni,és nem tudom, hogy kötelező e emellett a fizika érettségi.Csalàdomban senki sem járt egyetemre,ezért írok inkább ide ki kérdést,remélem normális válaszokat kapok.Rajzal nincs problémám,művészeti iskolába járok.Nyilván tudom, hogy a BME magasan veri az SZE-t, viszont akárhogy számolom,magamhoz képest épp lecsúsznék a BME-ről.Mennyivel másabb a győri egyetem.Attól függetlenül megérné inkább oda mennem.A jövőben esetleg nehezebben kapnék meg egy munkát,hogyha ott végeznék.

2021. jan. 13. 10:34
 1/3 A kérdező kommentje:
Félreértések elkerülése végett,valamiért nem használhattam kérdőjelet,ezért kicsit zavaros lehet.
2021. jan. 13. 10:35
 2/3 anonim ***** válasza:

SZE-re járok, ugyan nem építészmérnökire, de elmondom a véleményemet társaim tapasztalatai alapján. A rajz alkalmasságin átmegy mindenki, amiatt ne aggódj, de persze készülj fel rá rendesen. Emelt matek és közép fizika jó lesz felvételihez, ezt tudod csekkolni felvin is. Ha osztatlan képzés vagy a BSc között dilemmázol, válaszd az osztatlant. Írd meg nagyon jóra az érettségit, így kapsz szuper kolit. Az építész műterem, ahol az építészmérnök képzés folyik nagyon modern, pár éve húzták fel.


u.i.: én is építésznek szerettem volna anno jelentkezni, viszont feladtam az álmomat, mert féltem az emelt matek érettségitől. Közben megtaláltam a számításomat gépész területen és nagyon jól érzem magam :)

Ha lenne még kérdésed, írj bátran!

2021. jan. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2021. jan. 16. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!