Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Idén fogok érettségizni és...

Idén fogok érettségizni és szülésznőnek vagy ápolónak szeretnék továbbtanulni. 3 egyetemet néztem ki: Pesten a Semmelweist, Győrben a Széchenyi István Egyetemet, és a Pécsi Tudományegyetemet. Szerintetek melyik a jobb?

Figyelt kérdés

Hol jobb az egyetemi élet, az oktatás, kollégiumok? Szerintetek válasszak messzi egyetemet vagy közelit?

Előre is köszi a válaszokat!:)



2021. jan. 3. 18:24
 1/2 anonim ***** válasza:
73%

Ha szeretnél egyhuzamban 24 órát dolgozni + arra várni mikor jön a váltás, akkor csak ajánlani tudom.


Vagy külföldre mennél? Még úgy megéri. De itthon???


Olyat válassz ami neked szimpatikus. Ha a jelenlegi helyzet marad akkor nem célszerű távolra utazgatni, hacsak nem a másik helyen nem megfelelő színvonalú az oktatás.


Minden részletet átgondolva hozz egy felelősségteljes döntést.


Hajrá, sok sikert!

2021. jan. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igazából azt Te tudod, meg érzed, hogy mennyire szeretnél távol menni otthonról.


Ugyan nem erre a szakra járok, de Győrben tanulok. Szerintem abszolút élhető a város. Azt mondjuk tudom, hogy az általad említett szakok kara kicsit messzebb esik a központi kampusztól, de van közvetlen buszjárat (11-es) az egyetemtől, havi diákbérlet olyan 2200 forint körül van. Kollégiumok szempontjából négy kollégium van: a multikoli és a Hegedűs koli van az egyetemnél konkrétan, a külső koli távolabb van (de az egyetemhez biztosan van közvetlen buszjárat), a Famulus koli pedig az Árkád bevásáárló központ mellett van (ammennyire tudom ez a legdrágább a négy közül, a többi hasonló árban van, ez ha jól tudom olyan 20 ezer körül mozog) ettől a kolitól 14-es busszal tudsz eljutni az egészségügyi karra. Szórakozási lehetőségek is vannak, az egyetemi élet az én meglátásom szerint jó.


Budapest pörgős város, azt Te tudod mennyire szereted ha nyüzsgés van körülötted és sok helyről érnek az ingerek.


Pécset nem ismerem, amikor én néztem egyetemeket nekem nagyon távolinak tűnt. De egészségügyi képzések szempontjából náluk is bő a választék.


Gondold meg mennyire szeretnél távol lenni otthonról, nézz utána hol milyen a képzés az alapján hozd meg a döntésedet!

Sok sikert az érettségihez és a továbbtanuláshoz!

2021. jan. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!