Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mivel ad többet a neveléstudom...

Mivel ad többet a neveléstudomány mesterképzés?

Figyelt kérdés

Tavasszal fogok tanítóként diplomázni és szeretnék jelentkezni valami olyan szakra, amit emellett tudok hasznosítani, esetleg magában a tanítói pályában tud segíteni. A neveléstudomány mesterképzést ajánlják a karunkon, de azt úgy konkrétan senki sem mondja el, hogy mit takar, mihez tudok vele kezdeni. Kutatni tudom, hogy lehet vele, de én tényleg TANÍTÓKÉNT szeretnék dolgozni. Van, aki esetleg elvégezte? Milyen szakra jelentkezhetnék még, ami hasznos? Illetve, fontos, hogy a még megmaradt 4 államilag támogatott félévem szeretném felhasználni ehhez.

Ha esetleg lenne valami olyan, ami a fizetésemen is meglátszana, az szuper lenne :)

Üdv.: egy tanácstalan, de nagyon lelkes pedagógus(jelölt)



2021. jan. 14. 19:56
 1/1 anonim ***** válasza:

A neveléstudomány MA után továbbtanulási lehetőség a neveléstudományi doktori képzés. Ha szeretnél valamikor a felsőoktatásban tanítani, akkor ez lehet a megfelelő irány. Ha kicsikkel szeretnél foglalkozni, esetleg a pedagógus bértábla szerinti besorolásnál jelenthet valamit, ill. ha kutatni, publikálni szeretnél, hasznos lehet. Minősítésnél sem hátrány szerintem.

Tanítóként amilyen műveltségterülettel rendelkezel, abban az irányban esetleg tanár szakot rá lehet építeni, így általános iskolában felső tagozatban is taníthatsz, nem csak 6. osztályig, hanem 8.osztályban is.

2021. jan. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!