Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha tanárnak tanulok jó választ...

Ha tanárnak tanulok jó választás, ha az egyik szakomat általános iskolai tanárként a másikkal középiskolai tanárként szeretnék elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Nem tudok dönteni, hogy általános iskolában vagy középiskolában tanítsak, ezért döntöttem úgy, hogy az egyik szakommal általános iskolai tanár képzésre mennék, a másikkal középiskolaira. Így 5,5 éves lenne az egyetem. Így találhatok majd ugyanolyan valószínűséggel munkát, mintha mindkét szakom egy iskolában lenne? Vagy így, hogy külön iskolákba tanítanék kevesebb eséllyel tudnék elhelyezkedni? Amúgy angol-töri képzésre mennék. A törit általánosban, az angolt középiskolában tanítanám.

2021. jan. 14. 20:25
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem rossz ötlet. Középiskolai tanári diplomával taníthatsz általános iskolában is, de fordítva ez nem igaz. Ki tudja mit hoz a jövő. Ismerve a mai körzetes általános iskolákat a nyolcadik kerületben, én a középiskolai tanári pályát választanám.
2021. jan. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
Mert mi a baj az általános iskolákkal? Nem vagyok odavalósi, szóval nem tudom.
2021. jan. 14. 20:46
 3/42 anonim ***** válasza:
100%
Rossz ötlet, az elhelyezkedésben hátrányosan érint. Minkét szakot érdemes középiskolai szinten végezni.
2021. jan. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
90%

Nézd; most tanárképzőbe menni egy őrültség... 6 év lett a tanárképzés, ami egy nonszensz, a szüleid taníttatnak 6 évig (mert a suli mellett rendszeres munkát nem tudsz vállalni) és ha végzel, keresel majd nettó 120 ezret.

Mondomezt úgy, hogy 30 éve vagyok a pályán, eddig mnden érdeklődő diákomat ámogattam, bátorítottam, de most komolyan elbizonytalanodtam...

A kérdésedreválaszolva: a középiskolai végzettség mindenképpen jobb. (Bár ebben az új rendszerben nem tudom, van-e egyáltalán különbség)

2021. jan. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:
Nem érdekel a pénz. Csak ezt a munkát tudnám élvezni és szívvel, lélekkel csinálni. Utánanéztem más munkáknak is, de semmi más nem érdekel. Azt meg nem akarom, hogy azt dolgozzam amit nem szeretek, még ha jól keresek akkor sem, mert akkor tényleg nem lesz semmi értelme az életemnek, és szerintem nincs annál rosszabb, amikor az embernek nap mint nap olyan munkahelyre kell bemennie amit utál.
2021. jan. 15. 12:54
 6/42 anonim ***** válasza:
79%
A pénz majd fog érdekelni! Egyébként egy általános iskolai tanárnak még kisebb presztizse van, mint egy középiskolai tanárnak.
2021. jan. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:
De inkább élek csórón, de egy olyan munkával amit szeretek, mint gazadagon, de olyan munkával amit utálok. Sajnálom azokat az embereket, akiknek a pénz fontosabb, és azért bemennek egy olyan munkahelyre amit utálnak, csak mert jó pénzt keresnek vele. Amúgy más kérdések alatt már leírták többen is, hogy egy nyelvtanárnak ezer meg ezer lehetősége van pénzt gyűjteni. Magánórékat vállalhat, elmehet magántanárnak, nyelviskolába. Szóval nem kell aggódni, meg fogok élni. Minden tanár megél valahogy. Én nem vágyom fényűző életre, luxusra, nekem az is, jó ha vajas kenyeret eszek minden nap, és ha a férjem/párom jobban keres majd mint én, akkor már megélünk valahogy.
2021. jan. 15. 14:51
 8/42 A kérdező kommentje:
Bosszantó, hogy állandóan a pénzzel jönnek az emberek, ha a tanári pályáról van szó. Akkor nem tudom mégis kinek kéne oktatni, tanítani a gyerekeket, a jövő nemzedékét, ha mindenkit lebeszélnek? Ha senki nem menjen tanárnak, akkor milyen jövője van az oktatásnak?
2021. jan. 15. 14:52
 9/42 anonim ***** válasza:
59%
Ja, akkor majd a férjed keressen jól és megéltek. Akkor arra figyelj, hogy nehogy ő is tanár legyen.
2021. jan. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
100%

Rossz ötlet! Semmi értelme az egyik szakot általános iskolai tanárként végezni! A középiskolai tanári végzettséggel ugyanúgy taníthatsz általános iskolában is, fordítva viszont ez nem igaz.

Üdv, egy másik "őrült", aki a fizetés ellenére szeretne tanár lenni.

2021. jan. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!