Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Célszerű abban a városban...

Célszerű abban a városban egyetemre, fősulira menni, ahol utána dolgozni és élni szeretnék?

Figyelt kérdés
Mindenképpen vidéken szeretnék élni a későbbiekben, és így értelemszerűen dolgozni is. Viszont a budapesti egyetemi élet sokkal bulisabbnak tűnik, sokkal több a program, meg úgy vagyok vele, hogy az egyetemi éveim alatt jó lenne legalább a fővárosban élni, meg belekóstolni a nagyvárosi életbe, hogy azt is megtapasztaljam. Viszont eszem ágában sincs Budapesten élni később és dolgozni, inkább egy nyugisabb vidéki nagyvárosban tervezem el a jövőm. Így megéri Budapesten tanulni vagy inkább menjek abba a városba egyetemre, ahol egyetem után maradnék is?

2021. jan. 14. 21:29
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem menj Pestre. Én is így voltam, most fogok végezni, és egyáltalán nem bántam meg. BP-n tanultam 5,5 évet (most fogok végezni), de már szinte biztos, hogy eredeti elképzeléseimnek megfelelően abban a vidéki városban fogok elhelyezkedni, ahol felnőttem. Van az ottani egyetemen is olyan szak, amire mentem, de az ismerőseimtől hallottak és saját tapasztalataim alapján nagyon jól döntöttem egyrészt szakmai, másrészt közösségi szempontból is, hogy nem oda mentem. Arról nem is beszélve, hogy 19 évesen nagyon fullasztónak éreztem volna, ha nem tudok kiszakadni kicsit onnan, annak ellenére, hogy alapvetően jó viszonyban vagyok a családommal. Furcsa lesz visszazökkenni, eleinte, de nagyon örülök visszanézve, hogy így döntöttem.
2021. jan. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az legyen a legfőbb szempont, hogy melyik egyetem a legszimpatikusabb. Engem személy szerint sosem vonzott a főváros, pedig fele olyan messze van, mint Szeged, ahol most tanulok. A legtöbb egyetem városban is bulis az élet. Mondjuk én egy kb. 45 ezres városból jövök, szóval nekem Szeged is bőven nagyváros. :D Úgyhogy ha csak a nagyvárosi élet miatt érdekel Pest, akkor nem szabad más várost sem kizárni. Persze, ott a legnagyobb az élet, de én pl. pont azt szeretem Szegedben, hogy van élet, de mégsem nyomorognak mindenhol az emberek, ez mások elmondásai alapján a többi vidéki egyetem városban is így van. Röviden, a szíved joga a döntés, de én mindenképpen azt a várost választanám, ahol a legszimpatikusabb az egyetem és úgy összességében a város is.
2021. jan. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az egyetem alapján válassz, ne a város alapján.
2021. jan. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja még azt kihagyatam, hogy az is a pesti egyetem ellen szól, vagyishát azért is aggódom, hogy akkor abba a városba, ahova utána szeretnék menni élni nem fogok ismerni senkit, nem lesznek barátaim, mert az összes barátom, ismerősöm Pesten lesz, akiket az egyetemi évek alatt ismertem meg, vagy lehet, hogy egy részük szintén vidékre megy, de kicsi az esély, hogy ugyanoda ahova én. Viszont ha abba a városba megyek ahol később maradok, akkor már ismerni fogok ott embereket és lesznek barátaim. Viszont akkor sosem tapasztalhatom meg milyen Pesten élni, és nem lesz olyan nagy világnézetem, ha életem végéig ugyanabban a vidéki nagyvárosban leszek.
2021. jan. 15. 14:15
 5/6 anonim ***** válasza:
Huh nagyon hasonló helyzetben vagyok én is.
2021. jan. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan én alapból is budapesti vagyok,itt születtem,itt éltem egész életemben és itt is járok egyetemre,de a barátom vidékről jött ide egyetemre.

Nagyon félt az elején azt mondta. És 100% biztos volt benne,hogy egyetem után nem akar maradni.

Azonban nagyon megszerette ,hogy itt ennyire buzog az élet.

Így közös megegyezéssel pedt megyében fogunk összeköltözni,de nem Budapesten,hanem pl Szentendre,Törökbálint,ilyesmi.

Ezek csendesebb helyek,de pár perc Budapest autóval:)

Így is lehet.

22L

2021. jan. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!