Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Középszintű érettségire való...

Középszintű érettségire való felkészítéshez, mely könyvek/tankönyvek a legjobbak, ill. mit ajánlotok efelől ?

Figyelt kérdés

Sziasztok, az alábbi helyzet az hogy nemsokára elérkezik számomra is az ominózus érettségi. Viszont a gondom az hogy jelenleg semmilyen anyagom sincs szinte az érettségire hogy azt megfelelően megtudjam csinálni. (Szeretnék majdnem mindenből kitűnő lenni.) Félreértés ne essék, amit tudok mindent megteszek hogy ez sikerűljön viszont a tanáraim nem segítőkészek efelől. (Sajnos estin vagyok, mely nem szándékosan következett be.) Ezalatt azt értem hogy szinte semmilyen anyagot nem kapok/kaptam illetve ezt kérésre se akarják teljesíteni. (A minimum követelményt se képesek leadni, szinte negyed oldalnyi vázlathoz, mely szökőévente bekerűl a csoportba, hozzáírják a 'közkívánatra' szócskát, és sokszór megy ezért is a reklamálás hogy minek kellett ezt nekik feltölteni és hogy 'oldjuk meg mi magunk'.) Ezért szeretném a segítségetek kérni hogy mely azok a könyvek/tankönyvek/külön érettségire készült formátum mely középszintű érettségire (matekból,angolból,töriből,magyarnyelv és irodalmból esetlegesen informatikából (szóbeli rész)) kellően feltudnának készíteni hogy az 'zökkenőmentesen' sikerűljön!


Válaszotokat előre is köszönöm!


U.I.:Remélem hogy eme kérdés alá nem fognak olyan gusztustalanságok kerűlni mely nagyon sokszor megtörténik itt gyakorikérdéseken.



2021. jan. 15. 01:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kezdem az infóval, én most októberben érettségiztem belőle. GYakorlati részből az adatbáziskezelés az, ami nehéz, mert nem tanítják meg. Nekünk csak érettségi felkészítőn volt róla szó. Szóbelire talán [link] ezt ajánlanám könyvből, viszont van egy ilyen pdf: [link] én ebből dolgoztam ki a tételeket, de a tanár is sokat segített. Matekból van a mozaiknak egy szerintem nagyon jó könyve: [link] . Van még magyar és töri könyv is, azokról egyelőre nem tudok nyilatkozni, de ha gondolod 1 héten belül kb arról is tudok :) ami a legfontosabb szerintem, hogy oldj meg minél több előző feladatsort, pl töriből csak az esszéhez szükséges valamennyi tudás, magyarból is csak novellaelemzést kell tudni írni. Angolból talán tényleg csak a gyakorlás segít, de van csomó mintafeladatsoros könyv, azokról nincs tapasztalatom
2021. jan. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Matekból/töriből a studium generale oldalára ajánlom, hogy látogass el. Ingyenes felkészítőket is szoktak tartani, amire gondolom most online fog sor kerülni és nagyjából ezidőtájt szoktak indulni. Az érettségi hét előtti héten is át szokták nézni még egyszer az anyagot. Tavaly erre facebook live adásként került sor. Ezen kívül matekból témakörönként megtalálhatóak az érettségik megoldással.
2021. jan. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
10%
Nem tudom, mit tartasz gusztustalanságnak, remélem, ha az írom, hogy vigyázz jobban a helyesírásodra, tedd ki a vesszőket is, vagy ha nem tudod,hogy hova kell, segítek - ezt nem tartod gusztustalanságnak. Így nem lesz ötös a nyelvtan, ill. az irodalom érettségid. - Viszont van egy blogom, amiben röviden bemutatom a magyar költőket, ha érdekel, írjál.
2021. jan. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
3-as, micsoda kis undorító élőlény vagy. :D
2021. jan. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2%
4-es: nem értelek, én csak segíteni akarok.
2021. jan. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2%
folyt.: ha a tanára lennék, akkor is ezt válaszoltam volna.
2021. jan. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#1: Szia, köszönöm a segítséged ill. könyvajánlásodat,természetesen várom a töri-magyar könyvről a véleményed/tapasztalatod ill. esedékes javallatod!


2#: Szia, szintúgy köszönöm a válaszod, pont ezen filóztam ,hogy a studium generale matek-töri könyveit (persze az 1# kommentelő könyvajánlása után) megrendeljem-e, viszont így már semmi kétség. Természetesen maga az oktásuk is érdekel, szóval így ezzel a lendülettel azt is megnézem!


3# Szia, bocsáss meg,de számomra a fenti helyesírási hibák nem merítik ki a gusztustalanság fogalmát. Számomra a /gusztustalanság/ szót inkább vulgáris kifejezések merítik ki pl.: k°pd b°, b°zd m°g, sz°pj°l l° és ehhez hasonló(k). Ettől függetlenül szintúgy érdekel a költőkről alkotott rövid bemutatód!

2021. jan. 22. 00:52
 8/10 anonim ***** válasza:
53%

Jó, elküldöm privátban.

Egyébként azt,hogy remélem, nem tartod gusztustalanságnak, magamra értettem, mármint hogy kijavítalak.Azt reméltem, hogy nem tartod gusztustalanságnak, persze idézőjelbe is tehettem volna.

2021. jan. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Történelemből Boroknai Szabolcs felkészítő könyvét tudnám nagyon ajánlani a Maxim kiadótól, szerintem rengeteg embert mentett meg az a könyv last minuteben. Illetve még azt tudnám tanácsolni, hogy mielőbb kezdj bele a tételek kidolgozásába és ha lehet akkor ne előre kidolgozott tételeket tanulj meg, hanem olvass el 3-4 forrást az adott témában és az alapján magadnak írd meg őket. Tudom, ez nagyon sok munka, de hidd el hogy hihetetlenül hálás leszel magadnak érte, legfőképpen azért, mert már az írásbeli esszé részében is tudod majd ezeket hasznosítani, mivel általában azért fontosabb témákra kérdeznek rá ebben a részben.

Magyarból őszintén én úgy gondolom hogy az írásbelire felesleges bármit is készülni, talán a nyelvtani résznek a szövegalkotós feladataira érdemes ránézni, itt gondolok pl a hivatalos levél formai követelmémyeire. A szóbeli tételeknél ugyanaz lenne a tanácsom mint ami a törinél, csak talán itt nem annyira szigorúan, illetve azt tudnám még javasolni hogy azoknak a könyveknek a rövidítettjeit amelyekből van szóbeli tételed olvasd át alaposan majd szóbeli előtt, mert szeretnek random belekérdezni a sztoriba, főleg ha azt érezték hogy nem volt magabiztos a feleleted.

Matekból messze a legjobb dolog amit tehetsz az az, hogy az előző érettségiket oldod meg mint a gép és próbálsz belőlük tanulni, rá fogsz jönni hogy van elég sok olyan téma ami kb minden második évben vissza-visszajön.

Nyelvből szvsz nincs mit készülni, azt vagy tudod vagy nem. Persze azért egy-két előző feladatlapot nézz át, hogy ne érjen teljesen ismeretlenül a hossza és a feladatok felépítése, de igazából te tudod hogy abból mit tudsz és mit nem.

Informatikáról sajnos nem tudok nyilatkozni, nekem földrajz volt az ötödik tárgyam. Arra viszont emlékszem hogy az osztálytársaim főleg az előző éves feladatsorok megoldásával gyakoroltak és ők az összes szóbeli tételüket egy felkészítő könyvből tanulták meg, tehát nem ők dolgozták ki.

Remélem tudtam segíteni és sok sikert neked!:)

2021. febr. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Törihez, Zanza tv is segíthet,pl érettségi előtt megnézni a töris részeket. Jól össze foglalja az eseményeket. Matekból érdemes az előző feladatokat végig csinálni, mivel sokszor vannak hasonló feladatok. Nekünk volt könyvünk, ami témakörönként összefoglalta az eddigi feladatokat és mi azokat csináltuk, viszont ez nekünk a suli kiadványa volt, nem biztos, hogy kiadták azóta.

Magyarra tényleg nem kell sokat készülni, mi a levél írást, pro kontra írást (nekünk ez vol), illetve egy elemzési segítséget kaptunk.

2021. febr. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!