Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mentesülök vagy nem mentesülök...

Mentesülök vagy nem mentesülök az emelt szintű érettségi követelménye alól?

Figyelt kérdés

Elvégeztem egy műszaki felsőoktatási szakképzést (FOSZK-ot) az Óbudai Egyetemen (azon belül: műszaki mérnökasszisztens). Mindenhol azt olvastam, hogy ahhoz, hogy továbbtudjak tanulni alapképzésen, ahhoz kell tegyek egy emelt szintű érettségit pl. matematikából, mivel ez az elvégzett felsőoktatási szakképzés nem váltja ki az emeltet. Most viszont erre lettem figyelmes a felvi.hu -n:


"A felsőfokú végzettséget tanúsító oklevéllel rendelkező jelentkező, valamint a felsőoktatási szakképzést igazoló oklevéllel rendelkező jelentkező mentesül az emelt szintű érettségi követelménye alól, de felvételi összpontszám csak akkor számolható belőle, ha az adott szakon a felsőoktatási intézmény így dönt."


Forrás: [link]


Ugye itt azt írja, hogy a felsőoktatási szakképzést igazoló oklevéllel rendelkező jelentkező MENTESÜL az emelt szintű érettségi követelménye alól. Most akkor ez mégis mit jelentsen? Kérlek segítsetek!



2021. jan. 15. 15:03
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Pontosan milyen szakra fogsz jelentkezni, ezt tudni kellene a válaszhoz?
2021. jan. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ebben a dokumentumban nézve ( [link] ) az 100%, hogy a "Műszaki képzési területen" belül fogok választani. Pl.: gépészmérnöki vagy műszaki menedzser.
2021. jan. 15. 15:17
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
A felsőoktatási szakképzésben szerzett oklevéllel vagy felsőfokú végzettséggel rendelkező jelentkezőket – amennyiben alapképzésre, osztatlan képzésre vagy felsőoktatási szakképzésre jelentkeznek – a felsőoktatási intézmények az oklevél minősítése alapján is rangsorolhatják. A felsőoktatási szakképzésben szerzett oklevélért az intézmények által adható pont a Felvételi Tájékoztató kiegészítésében jelenik majd meg 2021. január 31-ig,----tehát ami ebben majd megjelenik, azt kell figyelembe venni.
2021. jan. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Melyik felsőoktatási intézmény a cél?
2021. jan. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ha a műszaki menedzser lenne, és nem a gépészmérnöki, akkor Óbudai Egyetem Keleti Károly Gazdasági Kar vagy Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Kar.
2021. jan. 15. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!