Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Turizmus BA-n végzett emberek...

Turizmus BA-n végzett emberek elmondanák a véleményüket az elhelyezkedési lehetőségekről?

Figyelt kérdés
Nyilván nem a covid alatti időszakra gondolok. Előre is köszi a válaszokat!

2021. jan. 15. 17:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Én 2018-ban végeztem.


Alapvetően most a vendéglátás része a járványig jobban ment a turizmus-vendéglátásnak. A járvány előtt pincéreket és szakácsokat is égen földön kerestek kimagasló fizetésekért. Ez azért van mert az utóbbi években rengetegen mentek Ausztriába.


Szállodában recepciósként mindig el fogsz tudni helyezkedni de ehhez viszont elég egy okj is, az egyetmei végzettség teljesen felesleges.


Utazási irodánál nagyon nehéz elhelyezkedni és a fizetés is talán itt a legrosszabb.


Alapvetően a turizmus-vendéglátás egy olyan szektor ahol kimondottan jellemző a ranglétra. Magyarul hiába szeretnél te szálloda manager lenni és hiába van hozzá egyetemi képesítésed ha nem járod ki a ranglétrát, akkor nem lehetsz az.

Ráadásul most a covid miatt teljesen lehalt az egész szektor és bizonytalan a jövője.

2021. jan. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi a választ! :)

Turizmusból már megcsináltam egy FOKSZ-ot, most kimarad(t) egy év és szeptemberben terveztem BAra menni, de egyre inkább úgy látom, hogy a marketinggel jobban járnék.

2021. febr. 2. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!