Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes-e emeltezni, ha nem...

Érdemes-e emeltezni, ha nem megyek egyetemre?

Figyelt kérdés
Igazából lehet,hogy mennék,de ha végül nem mennék, akkor lenne értelme,ha lenne emelt szintű érettségim?

2021. jan. 15. 20:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát most még benne vagy a tanulásba, ha ennyire bizonytalan vagy inkább csináld meg. Lehet nem mész egyetemre most, de meggondolod megint magad aztan 2 ev mulva akarsz, addigra sok mindent elfelejthetsz. Illetve egy tapasztalatnak nem rossz ha nem is sikerül jol es de megis akarsz menni egyetemre és javítanod kellene akko mar tudod milyen.
2021. jan. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
egyetértek az elsővel. inkább csináld meg a biztonság kedvéért, és akkor meglesz a lehetőséged, hogy egyetemre menj, ha meggondolnád magad.
2021. jan. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Csináld meg!

Én abban a helyzetben vagyok jelenleg, hogy kell emeltet csinálnom, mert nem volt kötelező még ahhoz, hogy jelentkezhessek egyetemre, egyetemen vagyok már, de FOKSZ/FOSZ képzésen, ehhez nem kell emelt, alapszakra megyek majd, ahhoz viszont igen. Tehát, emeltet kell csinálnom, hiába foglalkozom gazdasággal is most, de az érettségi egyátalán nem olyan, mint amilyen tárgyakat én most tanulok, tehát... mindent az elejéről kell kezdenem és nem lesz könnyu dolog és mellette pedig még most fejezem be a képzést is, záródolgozat, szakmai gyakorlat, záróvizsga...nem tudom, hogy hogy fog sikerülni minden,de igyekezni fogok. Jóval egyszerubb lett volna akkor, ha még a gimiben egyből megyek emeltre, mert akkor benne vagyok a tanulásban és kevesebbet kell készülni, mellesleg..fizetni sem kellett volna érte, így pedig 40 ezer forint lesz egy db emelt tárgy.

Tehát, csak nyersz vele! Később még jól is jöhet, ha pedig majd jól fog jönni, abban az esetben nagyon fogsz örülni, hogy már ezzel nem kell foglalkoznod.

Ha nincsen nyelvvizsgád, abban az esetben vedd fontolóra azt is, hogy szerették volna bevezetni, hogy kötelező legyen a jelentkezéshez is, ha ez sincsen, hát... nem hinném, hogy sok kedved volna csinálni egy nyelvvizsgát + emeltet és készülni mindkettőre és tanulni, főleg munka mellett, ha már nem sulizol, nem lehet tudni, hogy mit hoz a jövő. Okosabb dolog volna megcsinálni!

2021. jan. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Csináld meg. Ha nem most, hanem később kell majd, 100x ekkora szívás lesz nekiállni.
2021. jan. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

3-as válaszolónak meg sok sikert és kitartást kívánok!

2021. jan. 15. 21:52
 6/8 anonim ***** válasza:
82%
Inkább tudd le most, mint később. Akkor nehezebb is lesz belerázódni és fizetni kell érte.
2021. jan. 16. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#3

Köszi, neked is :D

2021. jan. 16. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, inkább csináld meg!! Sosem tudhatod. Én nem csináltam, mert akkoriban úgy voltam vele, hogy nem megyek egyetemre, mára viszont változott a terv és mégis kéne... ne tudd meg, mennyire nehéz rávenni magam, hogy jelentkezzek és megcsináljam és nem azért, mert nehéz lenne (angol), mert egyáltalán nem erről van szó, csak szimplán a jelenlegi helyzetemben ez egy olyan plusz teher, amire semmi szükségem nem lenne és lennének más, fontosabb dolgok, amire fókuszálhatnék normál esetben. Ha meglenne, már most át tudnék jelentkezni alapszakra (jelenleg FOSZK-on vagyok), de így csak tolódik a dolog, az idő meg megy.
2021. jan. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!