Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi az egri Eszterházy Károly...

Mi az egri Eszterházy Károly Egyetemről tapasztalataitok,véleményetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jövőre fogok érettségizni és nagyon szemezek az EKE-vel. Kb fél éve találtam rá és egyből megtetszett a suli. Kommunikáció- és médiaszakra szeretnék menni, ott viszont 407 körül volt a pont utoljára. Személy szerint nagyon megijesztett ez a ponthatár,viszont ennek ellenére is be szeretnék kerülni oda.

Aki esetleg odajár(t)...Ha ezt jelölöm be első helyre jövőre akkor mire kell számítsak? Mennyire nehéz a suli? Tudnátok mondani véleményt az egyetemi életről, az oktatásról és úgy kb mindenről,amit fontos tudnom?

Nagy valószínűséggel kollégiumban lennék,szóval ez is érdekelne.

Köszönöm a válaszokat előre is! :)



2021. jan. 16. 21:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Először is, ne haragudj kicsit szétszórt vagyok, mert vizsgaidőszakom van még és bocsi a helyesírás hibákért, csak a telefon autocorrectje vacak.

Én kommunikáció és média osztatlan tanári szakra járok.

A tanárok nagyon jó fejek és segítőkészek, könnyen lehet össze dolgozni a szaktársakkal is. Szerintem annyira nem nehéz ez a szak, bár idén kifogtam egy olyan tanárt, aki személyiségre megy és nem arra, hogy mennyire tettem/tettük oda magam/magunk (mindenki panaszkodik rá) az óráján.... Amikor én felvételiztem 330 volt a ponthatár ez minden évben változik. Szóval a covid miatt lehet, hogy lejjebb viszik (ezt pletykálják). A kolis élet is szuper, bár ez függ, hogy mennyire találod meg az összhangot a többiekkel és melyik koliba vesznek fel.

Az első félévet, általában úgy kezdik, hogy fotósorozatot csináltatnak, bár ez tanártól függ, mert valamelyik összevágott videó felvételt fog várni... Fogjátok gyakorolni az interjúztatást, a hiradózást, magazinműsort és ezek készítését stb. Filmet elemezni is jó ha tudsz, mi ezzel megjártuk... Ha bármi kérdésed van, akkor írj rám nyugodtan.

2021. jan. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is idejárok, csak más szakra.

A covid előtti egyetemi életet nagyon szerettem. Első estémen még a gólyahéten elmentünk egy tök random nagy társasághoz, ahonnan 1 embert ismertünk és mindenki hihetetlenül közvetlen és barátságos volt, amin meglepődtem, mert nem gondoltam volna hogy ha valahol megjelenek legalább odajönnek 5en megkérdezni, hogy hogy hívnak, milyen szakra járok stb.:D Én a bulis(de azért mégis tanulós na) rétegbe tartozom, keddenként szoktak a szórakozóhelyes bulik lenni, egyébként bárhol összelehet gyűlni a barátokkal bármelyik nap. Ha kolis vagy akkor még könnyebb minden, csak engem nem vettek fel, de így is sok embert megismerhettem.

Az oktatás változó. Ahogy középsuliban is vannak húzósabb tárgyak, kevésbé húzósak és vannak szigorú tanárok és kevésbé szigorúak. Egy 50-50%ra lőném be őket.Bár most ugye más lesz a fenntartó következő évtől, szóval változhatnak még a dolgok.

Én szeretek idejárni(jelenléti formában).Nem bántam meg, hogy ide jelentkeztem :)

2021. márc. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2021. márc. 15. 01:30
 4/5 anonim ***** válasza:
15%
Bölcsészkarra ne menj, de úgy egyáltalán magyar egyetem bölcsész karára ne, max. ELTE-re, de szerintem oda se, ha nem muszáj. Ahhoz képest, mennyit szívatnak, a fizu nem a csúcsok csúcsa vidéken, ha csak nincs ismerősöd. Ide tartozik a kommunikáció is, de a magyar szaktól kezdve minden, ami BTK. Ha Pesten nem az ELTE-n végzel, akkor kizárt, hogy felvegyenek egy olyan magánsuliba, ahol egy kezdő mérnök fizuját hazaviszed. Én inkább megtanulnék olyan szinten németül és angolul, hogy el tudjak menni egy német egyetemre, mert oké, hogy ha ambíciózusabb vagy, sem taníthatsz az egyetemen, meg ne is álmodj a német pozíciójáról, de hogy nagyobb értéke van egy német bölcsészeti diplomának, tagadhatatlan, meg úgy egyáltalán akármelyik német diplomának.
2021. jún. 20. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én a PTE-ről mentem át még 2 éve, tanári szakosként. Életem egyik legjobb döntése volt. Igen, valóban alacsonyabbak a követelmények, de legalább nem vagyok azóta begyöpösödve, mióta ide járok. Simán vehetőek az akadályok.
2022. nov. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!