Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen az 'emberi erőforrások'...

Milyen az 'emberi erőforrások' szak az Eszterházy Károly Egyetemen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lassan szakot kell választanom, és mivel egri vagyok, ezért felmerült bennem, hogy az EKE-n folytassam tanulmányaim!


Alapvetően egy humán beállítottságú fiatal vagyok, nyelvek nagy rajongója (angolul Cambridge C2-es szinten, spanyolul C1 szinten beszélek, a német is tervben van), csak mivel a nyelvek önmagukban sokra nem hasznosíthatók tanításon kívül, ezért gondoltam, hogy valamilyen közgáz képesítést mégis kéne szereznem. A gondom viszont az, hogy rendkívül hadilábon állok a matekkal. Azzal tisztában vagyok, hogy minden gazdaságtudományi szakon van matek, és hogy az sokszor nehéz is, még matekfaktosoknak is. Viszont ezt leginkább a Corvinus-osoktól hallottam. Ezért lennék arra kíváncsi, hogy az EKE-n ezek a tárgyak valójában mennyire húzósak? Teljesíthetőek úgy, hogy közép matekon is 3-asokat, 4-eseket kapok?


Hallok jót is meg rosszat is az egyetemről, de az ismerőseim akik ide járnak azok mindannyian meg vannak elégedve. Sőt, ismerek pár tanárt is a suliból (igaz, az angol tanszékről, mivel gyakran jártam az egyetem versenyeire) és ők is rendkívül szimpatikusak nekem. Imádok egri lenni, és nagy financiális megkönnyebbülés lenne szüleim számára az ha ide járnék, mindemellett nekem is jobb lenne a megszokott környezetemben végezni a tanulmányaimat.


EKE-sek, szerintetek jó az egyetem? Aki esetleg a HR szakra jár, az tudna mondani véleményt a szakról is? Válaszaitokat előre is köszönöm! :)



2020. dec. 7. 17:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! Nem húzós a suli és a matek sem gáz, ha középiskolában vetted az akadályt. Ha gyakorlatibb képzést szeretnél, akkor érdemes pestre beadni, de pusztán emiatt kár pénzt kiadni, csak ha megtehetitek.

Egy munka mellett végezhető szaknak tökéletes.

Ha viszont már rögtön benne dolgoznál és gyakorlatira vágysz, akkor Bp.

2020. dec. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, kedves előző! :D Azt nagyon jó hallani, hogy munka mellett is teljesíthető! Ha esetleg a szak elvégzése után Pestre szeretnék menni mesterre, akkor az szerinted nagy hátrány lenne, hogy a BA-t itt Egerben csináltam? Vagy az igazából nem számit?
2020. dec. 9. 08:53
 3/6 anonim ***** válasza:

Ugyan nem az első vagyok, de bátorkodom válaszolni.

Teljesen mindegy, hogy nálunk az EKE-n vagy máshol végzed az alapképzést, ha jó eredménnyel végzel, akkor Pestre is felvesznek majd :) .

2020. dec. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat! :)
2020. dec. 11. 09:23
 5/6 anonim válasza:
Szia, én most kezdtem az első félévemet ezen a szakon. Igazából nem vagyok egy matek zseni, de szerintem egy kis segítséggel simán teljesíthetőek a matekos tárgyak is. (Gondolok itt magántanárra vagy egy matek szakos emberre aki eltudja neked magyarázni ami nem érthető, de lehet erre sem lenne szükség) A szakon nagyon kevesen vagyunk, ezért barátságos a légkör, sok mindent meg tudunk beszélni így együtt. Vannak húzós tárgyak, de azok hol nem? Összességében minden tanárral meg vagyok elégedve. Ha lenne még kérdésed írj nyugodtan.
2021. jan. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia utolsó válaszoló! Milyen tárgyak a húzósak?
2021. jan. 23. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!