Töri vagy magyar szakot válasszak az angol tanári mellé?

Figyelt kérdés

Melyik szak az érdekesebb, izgalmasabb? Nem tudok választani a kettő közül,szeretném élvezni amit tanulok a szakomon, szóval érdekel, hogy melyik az élvezetesebb, melyiken tanulhatok érdekesebb dolgokról, a töri vagy a magyar szakon? Melyik a kevésbé magolósabb? Milyen szempontok alapján válasszak a kettő közül?


Ja és normális válaszokat lécci. Ne olyanokat, hogy egyik sem jó, meg mindkettő rossz...stb.



2021. jan. 19. 16:30
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam, hogy mindkét helyen dolgozzak egyszerre. Azt mondom, hogy kipróbálom a tanítást, és ha nem tetszik, vagy megtapasztalom amit te mondasz a közoktatásban dolgozásról, akkor átmegyek egy másik területre, és akkor léphetnek fel ezek az opciók amiket felsoroltam, és akkor csak nyelviskolában tanítanék, vagy csak magántanár lennék, vagy csak fordító irodában lennék, de egyszerre csak 1 helyen, ígyis többet kereshetnék ezekkel mint a közoktatásban.
2021. jan. 21. 11:25
 12/19 anonim ***** válasza:
73%

Jól van! Akkor viszont inkább válassz az angol mellé egy másik nyelvszakot. ;) Mert angolosokból már van elég, és a B terves opciók közül, amiket felsoroltál: a duplanyelvszakosokat fogják előnyben részesíteni.

De hogy a kérdésedre is válaszoljak: magyar szakot válassz szerintem, ha mindenképpen erre a két területre korlátozódsz.

2021. jan. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

12-es miért pont a magyar szakot, ha ennél a kettőnél maradok?


Amúgy gondolkozom a 2 nyelvszakban is már, szóval köszi a tanácsot!

2021. jan. 21. 11:36
 14/19 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem az irodalomtanítás egyfajta művészet is, szenvedélyesen bele lehet menni művekbe, és elemzésükbe. A versek,a regények.. Szerintem iszonyatosan jó műveltségi terület, a drámapedagógia számos eszközét bevetheted.


Viszont ha kevésbé vagy szerintem művészi alkat, akkor legyen a töri. Azt elárulom, hogy nálunk az angol-magyarosok sokkal többet kellett,hogy tanuljanak, mint az angol-törisek. (A jó kis sztereotipikus magyar gondolkodás pedig szerintem pont fordítva gondolná..én is régen azt hittem, hogy fordítva van)

2021. jan. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Amúgy nem tudom mennyire vagy tisztában a képzési és kimeneti követelményekkel, de nem ártana ezeket megmutatni szerintem gimiseknek is, mert akkor sokan nem követnék el ezt a ballépést, amit már egy korábbi válaszoló is feszegetett itt. Nehogy azt hidd, hogy bármelyiken izgalmas és érdekes dolgok lesznek: persze előfordulnak majd, de nagyrészt a tanársághoz nem fogsz megkapni semmilyen tudást, mert nem azt tanulod,hogyan kell tanítani. Az angol az valamilyen szinten szerencsére már gyakorlatorientált képzés: ez sokkal jobb mint a másik 2 felsorolt. Ahol kb a képzés végén lesz 2 módszertani órád, és ennyi. De lesz mindenféle klasszikus magyar irodalom/ stilisztika órád, szemantika, meg rengeteg olyan nagyon mély akadémikus tudomány, amelyeknek gyakorlati hasznát nem feltétlenül fogod élvezni.
2021. jan. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Igen, én is azt hittem eddig, hogy a törin többet kell tanulni, de akkor tévedtem.
2021. jan. 21. 12:04
 17/19 anonim ***** válasza:

Én is osztom az előttem szólók véleményét.


Kérdező, nagyon gondold meg, hogy részt szeretnél-e venni egy minimum 6 éves taposómalomban, amire akár az egészséged is rámehet. Iszonyaton sok száraz, elméleti, akadémikus sületlenséget kell hallani, amíg ezt túléled. Az igazi lényegi dolgokra meg sajnos nem marad idő. Szakértője lehetsz az ógörög irodalomnak, meg az angol dialektikák fonetikájának, csak éppen azt nem fogod majd tudni, mit kezdj egy SNI-s diákkal, hogyan kommunikálj a szülőkkel, hogyan fegyelmezz pozitívan stb..


[link]

2021. jan. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
100%

No, én is éppen ebben a dillemában vagyok benne, ugyanis angol mellé én is azon gondolkozom, hogy törit vagy magyart válasszak. Ez azért van nálam, mert én eredetileg töri és magyar tanár akartam lenni, de minden rokon/ismerős/span/tanár azt ajánlotta, hogyha annyira tanár akarok lenni akkor legyen az egyik szak nyelv, mert azzal lehet magánórát is adni.

Szerintem a magyartanár az kreativitást igényel, fontos hogy a saját gondolataid is szerepeljenek, miközben egy verset, regényt bemutatsz, illetve sokkal több kreatív feladatot lehet adni a gyerekeknek és több a közös munka, közös gondolkodás. A történelem az sokkal inkább előadósabb, de azért ott is kell egyfajta szemléletet tanítani a gyerekeknek. De minden esetre azt kell választanod amit te jobban szeretsz, téged jobban érdekel, melyiket tudnád jobban és hitelesebben átadni.

2021. jan. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Mi nem tudjuk eldönteni, hogy neked melyik az érdekesebb, nem is értem, hogy gondolod ezt a kérdést... Azt a szakot válaszd, amelyikhez te magad vonzódsz jobban. Ha ennyire nem vagy tisztában ezzel, talán az egész tanárosdit át kéne gondolnod, hogy egyáltalán alkalmas vagy-e arra, hogy fejlődő gyerekekkel foglalkozz. És nem bántásból írom ezt, inkább jó szándékkal, mert ha nem vagy erre alkalmas, akkor mindenki szenvedni fog.


Engem egyébként egyformán érdekel a kettő, de a magyar szakkal sokkal több munka van, az biztos.

2021. jan. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!