Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemisták! Miért passzivált...

Egyetemisták! Miért passziváltattatok?

Figyelt kérdés
A kérdés azoknak szól, akik valami miatt már passziváltattak. Miért döntöttetek így? Volt valami tervetek erre az időre? Mit csináltatok végül? Megérte? Nem ment el 1 év pocsékba?
2021. jan. 19. 23:24
 1/9 anonim válasza:
100%

Pszichológushoz jártam és közben dolgoztam.

Meggyógyultam és lett alaptőkém, amit majd leendő albérletbe vagy egyéb dolgokba fordíthatok.

Szóval pocsékba biztosan nem ment.

2021. jan. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Kétszer passziváltattam. Egyszer az alapszakomon az utolsó előtti félévben, mivel csúsztam egy tárggyal és úgy jött ki a lépés, hogy az a félévem teljesen üres volt már, de volt még tárgyam, ami csak tavaszi félévben indult és teljesítenem kellett. Nem lett volna bölcs döntés aktívon maradni.


A másik eset szintén utolsó előtti félév mesterszakon. Ott szerencsére minden félévben indultak tárgyak, a képzés viszont annyira laza volt, hogy a második évre bevállaltam párhuzamosan egy másikat is. Az első párhuzamos félévet kiizzadtam, a másodikkal viszont úgy voltam, hogy ha párhuzamosan csinálom, a szakdolgozatom egy kalap kaki lesz és a másik szakomon pont az első két félév volt a vízválasztó, ahol ha valamin buktál, biztosan csúsztál. Ezért mesteren passzívra mentem, passzív alatt szép komótosan elkezdtem írni a szakdogám és következő félévben sikeresen be is fejeztem anélkül, hogy nagy hatással lett volna a másik képzés eredményeire.


Megérte, legalább nem vagyok idegroncs és tulajdonképpen úgysem nyertem volna semmit, ha hamarabb végzek :)

2021. jan. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó válaszoló, nehéz volt így egyszerre a 2 szak? Én is így szeretnék csinálni, egy alapot és egy mestert vinnék egyszerre. Mennyi ideig lehet passziváltatni?
2021. jan. 20. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

#3 Nem volt nehéz, mert a mester annyira ergya volt, hogy bejárni sem kellett szinte, viszont adtak ki feladatokat és az azért egy combos mérnöki alapszak mellett a hátam közepére sem hiányzott. Szóval olyan volt inkább csak az a félév, mint egy irritáló kistesó, időnként körülvett és a hülyeségeivel elvonta néha a figyelmem. De majd úgyis meglátod az első év után, hogy neked mi fér bele.


Maximum 2 félévet passziváltathatsz egyhuzamban, nagyon indokolt esetben hármat. Összesen pedig a képzési idő felének megfelelő mennyiségűt.

2021. jan. 20. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen a választ! Megkérdezhetem, hogy megérte-e elvégezni a mestert? Hasznát vetted azóta? A válaszaiból ítélve nem pont olyannak gondoltad, mint amilyen volt.
2021. jan. 20. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#5 Őszintén szólva többet tanultam az alapszakon egy félév alatt, mint ott két év alatt, szóval jó nagy vicc volt és csalódtam benne (természettudományi képzés volt, már pusztán ebből kiindulva is komolyabbnak hittem, mikor jelentkeztem).


Viszont szeretnék menni doktorira, arra pont tökéletes. :D

2021. jan. 20. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Értem. Sok sikert kívánok a továbbiakban!
2021. jan. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egy olyan alapszakon kezdtem, amit nem igazán én akartam, viszont a szüleimnek nem tetszett az én választásom, és mivel nagyrészt ők támogatnak anyagilag, azt csináltam, amit ők akartak. Egy félév után rájöttem, hogy az nagyon nem nekem való. Ők is látták rajtam, hogy boldogtalan vagyok, a vizsgáimon is alig mentem át, több tárgyból is buktam, valamiből kétszer, pedig nem vagyok hülye. Végül megengedték, hogy otthagyjam. Ez ugye téli vizsgaidőszak után volt, és csak a következő, őszi félévre tudtam jelentkezni, így a tavaszi szorgalmi időszakban passzívon voltam.


Konkrét tervem annyi volt, hogy diákmunkára menjek, plusz nyelvtanfolyamra járjak, és így is lett. Abból a szempontból megérte, hogy lett spórolt pénzem, valamint felfrissítettem a nyelvtudásomat, aminek most is hasznát veszem.


Néha bánom, hogy igazából egy évet elvesztegettem. Mennyivel előrébb lennék az életben, ha eleve ezt a szakot választom. De úgy gondolom, hogy valamennyire jól is jött ki. Ha nincs az az egy év, most lenne az utolsó évem, és nagyon örülök, hogy nem ebben az online, bizonytalan oktatásban kell szakdolgozatot írnom, államvizsgáznom stb.

2021. jan. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kiderült, hogy tartós betegségem van. Nagyon sok idő volt míg rendbe jöttem.
2021. jan. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!