Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri egy gyengébb tanulónak...

Megéri egy gyengébb tanulónak (3as-4es jegyekkel) egyetemre/főiskolára menni? Lehetséges a diplomaszerzés? (pénzügy-számvitel vagy gazdálkodás szakokon)

Figyelt kérdés

2021. jan. 23. 20:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj, egyetemre való jelentkezéshez elég az, ha 2 felvételi tárgyból jó vagy. Be lehet jutni úgy, hogy csak ezt a 2-t nézik, semmi mást. Tehát ha minden másból 4 évig 2-es voltál és minden más érettségi épp, hogy meglett, akkor is be lehet kerülni.
2021. jan. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen más az egyetem, mint a középiskola. Van olyan közepes tanuló akinek simán megy az egyetem és olyan aki, kitűnő volt a gimiben és mégis otthagyja.


Kerülj be az az első lépés.

2021. jan. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Amúgy közgáz középsuliból mennék, tehát lenne alapom és nem így teljesen a 0ról mint pl akik gimiből mennek
2021. jan. 23. 21:11
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én PSZ-re jártam egyetemre és abszolút egész életemben kb 3-4-es tanuló voltam. Megcsináltam, simán lehetséges. Ja és törivel és angollal vettek fel, mert a matek érettségim olyan rossz volt hogy azt inkább nem nézték :D
2021. jan. 25. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#4 és a matek így nem volt neked nehéz egyetemen?
2021. jan. 30. 14:27
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyetem alatt 1 évig jártam különtanárhoz havi kb 15 ezerért + összehaverkodtam olyanokkal, akik jók voltak matekból és segítettek ingyen is.


De a pénzügyi matematika azért nem olyan bonyolult, mintha matek, mérnöki, vagy infó szakra mennél.

2021. jan. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!