Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 55-60 pontos központival...

55-60 pontos központival melyik budapesti gimibe lenne esélyem bekerülni?

Figyelt kérdés

Tegnap írtam a felvételit es nem tudom hogy a stressz miatt vagy mi miatt de nagyon nehéznek éreztem.

Itthon összeszámoltam és szerintem 55-60 pontnál nem igen lesz jobb.

Esetleg tudnátok írni olyan gimiket amik Bp-n a 14. kerület környékén vannak?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. jan. 24. 08:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én a Corvin Mátyás gimnáziumba járok. Tavaly felvételiztem és nekem 56p lett összesen. Tavaly 70p lehetett vinni amiből 66p vittem( idén már asszem csak 50p lehet, de ez az oldalukon talán említik) A szóbelim 30p let az az össz pont. Én ennyi pontal bejutottam humánra, de NYEK-re szerinem 60-65 pontól már bejutottak ha jó pontokat vittek és jól sikerült a szóbeli. Lehet már idén magasabbak lesznek a ponthatárok, mert feltörekvő iskola (ami fontos, hogy nem verseny istálló). Én nagyon szeretem, vannak jó tanárok meg nyílván van olyan is aki nem alegjobb. Jó a közösség, bár nem jártam sokat oda a vírus miatt, de alig várom hogy vissza menjünk. 16. kerületben van.
2021. jan. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok Budapesti, de szerintem 55-60 ponttal már be tudsz kerülni a legtöbb átlagos gimnáziumba (aminek nincsenek kiemelkedő eredményei).
2021. jan. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 55-60p simán be tudsz jutni egy olyan suliba ahol nem roppansz bele a tanulásba, nem kell verseny istállóba menned. Egy olyan suliba is lehetnek jó eredmények ahol nem hajtják a gyerekeket. A lényeg hogy tanul és bárhol megszerezheted az érettsigidet sulitól függetlenül. Mint az előző is mondta, ilyen pontal es jó gimibe simán be tudsz kerülni, ha jó pontokat viszel

és szóbelit csinálsz:))

2021. jan. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlom ezt az oldalt, bár nincs rajta az összes gimi:

[link]

Segítség a kalkulátor használatához:

[link]

2021. jan. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 CortRen20 válasza:
Szia, én is kb. ilyen pontokat viszek a sulikba. Tudom ajánlani Ady Endrét, Könyves Lehet hogy messze vannak. Corvin Mátyás is egy jó suli.
2021. jan. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget:) Sokat segítettetek!

Ha valóban lenne esélyem bekerülni akkor ezeket is beírom.

Még a Berzsenyi Dániel gimnáziumon gondolkozok. Esetleg ha valaki oda jár annak megköszönném ha leírná a véleményét az iskoláról!

2021. jan. 25. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!