Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdálkodás és menedzsment,...

Gazdálkodás és menedzsment, kereskedelem és marketing, és nemzetközi gazdálkodás szakok közül melyik a legértékesebb diploma szerintetek?

Figyelt kérdés

2021. jan. 24. 08:19
 1/3 anonim ***** válasza:
41%
Nemzeti gazdálkodás.
2021. jan. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem az, amelyik a legjobban illik a személyiségedhez. Mind a hárommal lehet jó karriert csinálni. Általában véve itt Európában a pénzügy-számvitel talán a legértékesebb gazdasági diploma, a nem specializáltak közül pedig a gazdálkodás és menedzsment. Ez utóbbi ilyen általános jolly joker, innen szoktak kikerülni a tanácsadók és mindenféle vegyes vállalati funkciók. Amerikában a marketing szak a legértékesebb (nem véletlen: erős a vállalkozói kultúra és a marketing szemlélet). Összességében mindegy, hogy melyikre mész, a személyiségednek megfelelően válassz.


Ha szeretsz számokkal elmélyülten bíbelődni, excelben "élni" == pénzügy-számvitel

Ha szeretnél izgalmas munkákat, amelyekben van egy csomó kreativitás, jó vagy vizuális kreativitásban is, vagy szeretnél jó termékeket létrehozni == marketing

Ha szeretsz külföldiül beszélni, szeretnél külföldi országokkal kereskedni, esetleg sokat utazgatni == nemzetközi gazdálkodás

Ha szeretnél csak úgy szimplán "menedzsekedni", de egyelőre nem akarsz semmilyen irányba elköteleződni == gazdálkodás és menedzsment

Ha a tudományosabb vonal érdekel == alkalmazott közgazdaságtan

Ha badass vagy matekból, és nem érdekel, hogy 5 éven át a kettesért fogsz könyörögni :D == gazdaság- és pénzügy-matematikai elemző


Általában véve szerintem a legbiztosabb választás a gazdálkodás és menedzsment, ez általános alapokat ad, de később specializálódhatsz vele bárhova.

2021. jan. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
37%
Ezek közül nemzetközi gazdálkodás. Én pénzügy számvitel szakos vagyok, azt mondanám még jobbnak. Viszont igen, az a szak tényleg amolyan specializálódósabb. Viszont szerintem tömeg dolog elmenni gazdmenre, mert érdekel a gazdaság de nem akarok se pénzügyes, se számviteles se logisztikás szakra menni. Van még az alkalmazott közgáztan és a gazdasági és pénzügyi matematikai elemző osztatlan de oda kötelező az emelt matek. Ha ezeket kivesszük, akkor én pénzügy és számvitelre szavazok, aztán ugye a nemzetközi. Akkora nagy eltérés nincsen a szakok között. Az előző nem írta ám, hogy azokra a szakokra emelt matek érettségi kell és nem egy kalapban vannak a többivel! Nyilván ott is van aki ötös matekból, bár aki ott ötös, az nagyon penge. Abban is igaza van, hogy bármire mész, tudsz karriert csinálni de nekem a gazdmenesekről elsőre az jut eszembe, hogy azt se tudják, hogy mit akarnak, csak legyen gazdasági diplomájuk és ez sokszor a valóság is. xDDDDDDDD
2021. jan. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!