HR munkalehetőségek?

Figyelt kérdés
Elsősorban az lenne a kérdésem, hogy a HR munkakörben főként irodai munkát lehet csak végezni? Itt arra gondolok, mint irodai munka, hogy a gép előtt ülsz egész nap, adminisztrációt intézel. Én szeretek emberekkel foglalkozni, más emberekkel együtt dolgozni, ezzel az iránnyal erre lenne lehetőségem? Akinek van rálátása a témára, elmondaná erről a véleményét/tapasztalatát? Az a cél, hogy elkerüljem az egész napos monotonitást :(

2021. jan. 24. 22:29
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Nekem HR-es végzettségem (is) van, de ennek csak az oktatás részét csinálom. Az tipikusan nem csak asztal mellett ülős munka (olyan is!). De járok előadásokat, tréningeket tartani. Aki még nálam is többet mozog, azok a kifejezett trénerek, de oda nem a HR a legjobb végzettség. De szerintem úgy általában az oktatás, trénerkedés ami a HR-es területeken elég mozgós munka.
2021. jan. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Bocsi az offért kérdező.


#1, szereted a munkádat, amit csinálsz? Én most jelentkeztem HR képzésre. Feljebb lépés esetén milyen munkát végezhetsz? Ugyanezeket? Írtad a trénerkedést... ahhoz milyen végzettség kell? Köszönöm ha válaszolsz!

2021. jan. 25. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, már elvégezted a sulit? Milyen? Nehéz volt?
2021. jan. 25. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

2. Nagyon sokféle tréning van, és nagyon sokféle trénert láttam már. Például óvónőt, aki mellékállásban outdoor tréningeket tartott menedzsereknek, akikkel szóról szóra ugyanazt csináltatta, mint az óvodásokkal (például “rakjátok ki a cég logóját hatalmas méretben gyertyákból a szálloda kertjében”), és ezért a nagy cégek rengeteget fizetnek. Voltam már mindenféle szuperérdekes tréningen. Az egyik legnépszerűbb céges outdoor játék a geocaching (kincskeresés), amelyet általában városban rendeznek meg és a versengő csapatok egész nap a várost járják stb.


Ezekhez a tréningekhez igazából nem kell HR-es végzettség, de az azért jól jön, ha tudsz céges nyelven, menedzserekkel, HR-esekkel kommunikálni.


Ami engem személyesen inkább leköt, az a lifelong learning, azaz a céges oktatások. Ma már létfontosságú egyéni és céges szinten is, hogy mindenki tanuljon új skilleket folyamatosan. Nem lehet 10-20 éves tudásból megélni, és a cégnek sem jó, ha a munkatársai tudása elavult. Én magam hivatalosan nem ezzel foglalkozom, de a területemen én vagyok az oktatási felelős, így én is tanítok, és szervezek oktatásokat kollégáknak. Szerintem ez egy nagyon érdekes terület.


Érdekes még a fejvadászat / állásközvetítés. Jó dolog embereknek segíteni új munkahelyet találni. Még 30 év távlatából is emlékszem a nevekre, akik segítettek, bejuttattak egy-egy céghez, vagy egyszerűen csak visszajelzést adtak, ami segített.

2021. jan. 25. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
* a lifelong learning nem egyenlő a céges oktatással, gyorsan fogalmaztam, de értitek a lényeget.
2021. jan. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2es vagyok. Köszönöm szépen az információt. Tényleg jó dolog amit csinálsz ráadásul változatos is. Engem az állásközvetítés érdekelne és bizony én is emlékszem a nevekre. HR végzettséggel ezt csinálhatnám-e? Vagy egy kezdő HR-esre miket bíznak rá egy multinál pl.?
2021. jan. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#3 Nem még nem végeztem el, továbbtanulás előtt állok és az emberi erőforrások szakon gondolkozok, ezért érdekelt, mik a lehetőségeim.
2021. jan. 25. 14:52
 8/8 anonim ***** válasza:
40%
Ha nőnek születtél, akkor korlátlanok a lehetőségek...elég csak valamelyik HR-es Facebook csopiban beirnod, és a gyógytornász/biológus HR vezető hölgyek gyorsan segítenek állásban.
2021. márc. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!