Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Antropológia egyetemi diplomáv...

Antropológia egyetemi diplomával milyen munkalehetőség van?

Figyelt kérdés
Friss antropológiai diplomával milyen területen tudnék elhelyezkedni? Illetve mennyire keresnek ilyen végzettségű embereket?

2021. jan. 16. 18:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

Esetleg rendőrség?

Mi volt eredetileg az elképzelés e szakkal kapcsolatban, vagy nem is tájékozódtál?

2021. jan. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem volt tervem a szakkal, csak nagyon megtetszett azért ezt választottam.
2021. jan. 16. 19:10
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Akkor egy jó hobbid lett.
2021. jan. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon klassz szak, irigyellek! Igaz, az én PhD-m gyakorlatilag egy antropológiai PhD (tartalmilag), de utólag jó lett volna ilyen alapképzésre járni.


Ha nem teszel semmi extrát, valóban van egy jó hobbid. Ha teszel valami extrát a sikerért, szupersztár lehetsz.


Csináld azt, amit én. Én egy hasonló diploma után elvégeztem egy marketing szakot, és ezzel csináltam karriert. Jelenleg Európa egyik legnagyobb multijánál vagyok stratéga. Nem tudom, hogy az a meglepőbb-e, hogy egy kelet-európai bölcsész srác tologat milliárdokat egy DAX vállalatnál – vagy hogy volt egy kolléganőm nálunk a stratégiai osztályon, akinek CSAK antropológia diplomája volt, és azzal volt stratéga! Jelenleg marketing igazgató máshol.


Na de vissza az antropológiához. Az emberi viselkedés megértése korunk egyik legfontosabb tudománya. Mikroszinten a pszichológia, makroszinten a szociológia és antropológia. Nagyon értékes ez a tudás.


Konkrétan karrerben pedig:

- vagy vegyél fel mellé egy szociológiát, tanulj meg R-ben programozni és szakosodj piackutatásra vagy adattudományra (ha jó vagy matekból)

- vagy vegyél fel mellé egy kereskedelem és marketinget szombati levelezőn, ha nincs pénzed akár diákhitelből, és végezd el!! Atom ütős kombó.


Ne hallgass a büfészakozókra. A normális gazdaságokban (például Németországban) értékelik a tudást, csak itthon a magyar ugaron akar mindenki gazdálkodás és menedzsmentre járni.

2021. jan. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
11%
Szívesen elolvasnám azt a disszertációt és kíváncsi lennék a cégre is. A leírtak szerint egyeseknek elég egy antropológia ahhoz, hogy valaki stratéga legyen, másoknak meg nem.
2021. jan. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%
Fent említett kolléganő feltehetően csak a szerencse lánya volt, vagy ismerős révén került be valahogy, mert mostanában nagyon nehéz bekerülni hozzánk. Főleg BWL-esek (“gazdálkodás és menedzsment” német kiadása) kerülnek be hozzánk, és ők is tanácsadói múlttal. Szerintem ma már engem sem vennének fel az eredeti kondícióimmal. De ez a mindenkori vezetésen múlik, a mostani vezetésünk pedig Bain, Horváth, BCG stb. ex-partnerekből áll.
2021. jan. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
Ettől függetlenül a társadalomtudományi tudás nagyon értékes. Most van egy új kolléganőm, aki viselkedéstudományból PhD-zik.
2021. jan. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
9%
Akkor mégis a gazdálkodás és menedzsment a nyerő, Németországban is és itt a magyar ugaron is! Olvasd el miket hordasz itt össze. Nem tanácsolom a kérdezőnek, hogy higgyen Neked. Mi is a címe a disszertációdnak?
2021. jan. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Hagyjuk a személyeskedős vonalat, utolsó. Látom, (megint) mire akarsz kilyukadni, de rossz vágányon haladsz. Koncentráljunk a témára.


A BWL/gazdmen nem “nyerő”. Ami manapság “nyerő”, az a computer science, matematika, adattudomány, mesterséges intelligencia, mérnöki tudományok. Másfelől pedig a humán ismeretek, mint fentebb írtam. Ez a nyerő. A BWL/bármilyen gazdasági szak ahhoz kell, hogy a gazdasági és céges alapfogalmakkal tisztában legyen, megtanuljon prezentálni stb. Ezért javasoltam a Kérdezőnek azt, hogy végezzen el egy gazdasági szakot. Nem beszélek össze-vissza, nem szokásom.

2021. jan. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Én meg ajánlanám, hogy olvasd vissza, miket írtál. Nem akarok személyeskedni, de van némi ellentmondás az általad leírtak között, erre próbáltam reagálni, sikertelenül.

A véleményemet továbbra is fenntartom, minden jót kívánok.

2021. jan. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!