Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen mérnöki alapszakra...

Milyen mérnöki alapszakra menjek, ha bionikus kezeket akarok tervezni?

Figyelt kérdés

2021. jan. 25. 16:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
molekuláris bionika mérnök? egyik ismerősöm ide jár, amit mesél róla kb. az orvostudomány és a programozás találkozása. érdemes lenne utánanézned hátha ez a megközelítés tetszene
2021. jan. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóval. A molekuláris bionika mérnök képzés az ahol ilyen dolgok tervezését lehet csinálni. Ajánlom hogy nézz körül itt is mert sok vélemény van erről a szakról valamint a felvi.hu-n tudsz utánanézni a követelményrendszernek.
2021. jan. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
De a bionika után mindenképp szükséges legalább egy MSc-t is elvégezni, ha valóban ilyen területen szeretnél dolgozni! Ezt érdemes figyelembe venni.
2021. jan. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Létezik egy egészségügyi mérnöki MSc a BME-SE páros együttműködésében. Bár azt hallottam róla, hogy nem túl jó, mert nincs belőle alapképzés, ezért az évfolyam egészségügyi végzettségű felének ez, a műszaki/informatikainak az lesz az ismétlés. Erre sokféle alapképzés után mehetsz.
2021. jan. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Az egészségügyi mérnökkel nehéz bionikus kezek tervezéséhez kerülni, mert leginkább a különböző diagnosztikai eszközök a fő fókuszcsoportja a képzésnek. Nem lehetetlen, de nehéz.
2021. jan. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Megnéztem a molekuláris bionika mérnök alapszakot, és tényleg ez áll a céljaimhoz legközelebb. Viszont túl sok információt nem sikerült találnom róla, véleményekből itt is csak inkább régebbiek vannak. Esetleg valaki el tudná mondania nagy vonalakban, hogy mire számítsak, ha ide jelentkezek?

Az Msc elvégzése is a terveim között szerepel, egyedül csak azt nem tudom, hogy melyik mesterszakkal lehet nagyobb tudásom ebben a témában. Néztem én is az egészségügyi mérnököt, emellett az orvosi biotechnológia szakot és az info-bionika mérnöki szakot. Ezek közül akkor az egészségügyi mérnökin lehet a legtöbbet tanulni a bionikus végtagok tervezéséről? (Tudom, hogy még bőven ráérek, de attól még ez is érdekel)

2021. jan. 26. 08:55
 7/16 anonim ***** válasza:
Egy mechatronikai alapszakkal azért nem hiszem, hogy annyira nehéz lenne. De a céljához valóban a másik képzés tűnik jobbnak.
2021. jan. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
En egy gepeszmernokot ajanlanek. Legalabb is en is ugyan ezt akarom. Van egy ceg, az Alt-Bionics aminek az alapitoja egy gepeszmernok-villamosmernok paros. Esetleg utana nezz majd meg egy biomedical engineering msc-t legjobban talan kulfoldon jarsz jol, elvileg Becsben, Nemetoeszagban eleg jo kepzesek vannak belole (angolul)
2021. jan. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, szerintem a mechatronika és a gépész kicsit más irányba megy el.

Már ezeken is gondolkodtam (a villamosmérnökön szintén), de nagyon nem látom át azt, hogy ezek miért lennének jó kiindulási pontok.

2021. jan. 26. 14:37
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezekben a bionikus cuccokban sokkal több a gepeszet es villampst, mint más. Az izmok elektromágneses jeleket adnak le, ezekrt lehet kihasználni. Nyilván kell a biosz alaptudás, de nem annyira mint gondolnád..
2021. jan. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!