Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha kémia alapszakra megyek...

Ha kémia alapszakra megyek tovább tanulni és vegyész szeretnék lenni (semmi, de semmiképpen nem akarok tanár lenni! ), akkor ha a vegyész szakirányt választom és vegyész diplomát szerzek, akkor ugye semmiképpen sem vállhatok tanárrá később?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy 2 szakirány(vegyész, tanári)van, de az én kémia tanárom folyton azt mondogatja nekünk hogy hármas(egyetemi) kémiával csak tanárnak lehet menni.Azért kérdezem mert ha esetleg semmilyen állás lehetőség nem lenne, én akkor sem mennék tanítani ( a mai világban nehéz munkához jutni, és ha nem adódik más bármit elvállal az ember, de én esélyt sem akarok rá adni hogy ez a bármi a tanárság legyen), de hülyeség lenne elvégezni egy szakot a semmiért, főleg úgy hogy lenne állás lehetőség de mivel azt pont nem szeretném ezért nem élnék vele.

2011. dec. 25. 10:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A jelenlegi szabályok szerint nem taníthatsz, hiszen nem lesz pedagógiai végzettséged.

(A vegyész MSc, a tanár MA diplomát kap.)


Amúgy tudtommal a tanárszakhoz nem elég gyengének lenni kémiából :), egy másik szakból is kell egy "minor" modul, meg tíz kredit pedpszi tárgy is, hogy elkezdhesd a tanári MA-képzést.


A tanári álláslehetőség se biztos, mert igaz ugyan, hogy nem végeznek kémiatanárok, de óriási leépítés következik.

2011. dec. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát pedig a mostanában végző természettudományos tanároknak elég biztos jövője van. Az lehet, hogy leépítés lesz, csakhogy természettudományos tanárokból már nincs hova leépíteni. Vagy akkor teljesen meg fog szűnni a közoktatásban a természettudományos tárgyak oktatása? Azt azért kötve hiszem.
2011. dec. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
az hogy a bsc képzésen milyen szakirányt választassz igazából lószart se számít. attól még tanulhatsz tovább msc-n csak lehet, hogy a hiányzó tárgyaidat ott kell pótolni. nyilván ha nam tanári alapszak után jelentkezel tanári mesterre, akkor alapból 60 kreditnyit kell pótolnod mindjárt az elején. egyébként tanítani csak az msc elvégzése után lehet, attól hogy te tanári szakiránnyal megcsinálsz egy alapszakot, még általánosba se taníthatsz!
2011. dec. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!