Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogász szak mellé megérné...

Jogász szak mellé megérné elvégezni egy politológiát, vagy felesleges időtöltés lenne, mert nem tudnám hasznosítani?

Figyelt kérdés

2021. jan. 26. 00:10
A kérdező szavazást indított:
Igen, megérné
Nem, felesleges
27 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Ha jónak érzed persze, sokan csinálják a keresztképzést, de először lásd mennyire bírnád mellette. Poli 3 év, bőven jó vagy ha jog 2-4 évében csinálod. Minél később, annál több tárgyat pipálnak ki, de előbb lásd hogy mennyire terhel le a jog.
2021. jan. 26. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
Inkább valami gazdasági
2021. jan. 26. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

És az mennyire elképzelhető, hogy pl. egy politológia alap, mellé egy politikatudomány mester, majd egy Közgáz mester?

Meg lehet ezt így oldani egyáltalán?

2021. jan. 26. 00:37
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Meg kell nézni közgáz mester mit állít elő feltételnek. De a két terv eléggé messze áll egymástól...
2021. jan. 26. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem engedd el azt a politológiát, ha a jog már adott. Tök fölösleges. Ha nem, akkor pedig válassz a kettő közül. Kiegészítésnek mehet a választott mellé közgáz, eu jog vagy kriminológia attól függően, hogy merre akarsz elindulni, de egy 3+2 éves politológiát egy 5 éves jogászképzés mellé kidobott pénznek érzek.
2021. jan. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem úgy mondta a második esetben, hogy nincs jog, csak poli, majd mellé a közgáz. Én legalábbis így értelmeztem.
2021. jan. 26. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mit akarsz kezdeni a pollal. A politikusok közül sok olyan van, aki először politikatudományt tanult, aztán végül jogon kötött ki.
2021. jan. 26. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én közgáz mestert kezdek idén, jog után. Sok kreditet elfogadnak belőle, szóval simán van esély bekerülni.
2021. jan. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha (jó) elméleti jogász leszel, írhatsz polis témákról, nemcsak a polis mókusok privilégiuma (fordított esetben viszont elég vicces dolgok jönnek ki).
2021. jan. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Nincs értelme. Ahhoz hogy benyald magad a politikusokhoz, meg a pártokat kiszolgáló garnitúrákhoz, ahhoz elsősorban rövid gerincre és hosszú nyelvre van szükséged. Nézd meg valamelyik bal/jobboldali politikai vitaműsort, ahol mindkét fél felvesz egy végletes pozíciót, amiben semmi helye az erkölcsnek, józan észnek, vagy engedménynek a másik fél részére. Ezt a szellemi vaksötétséget kell neked is hoznod, ha akarsz valamit kezdeni ezen a pályán, és ehhez nem kell diploma, ha eleve megvan az emberben. Persze a törleszkedéshez lehet hogy jó teret nyújt egy suli, ami eleve e célból lett létrehozva.
2021. jan. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!