Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit tegyek, hogy "ne kopjon"...

Mit tegyek, hogy "ne kopjon" meg a felsőfokú angol nyelvismeretem, hanem inkább fejlődjön? Olvasni imádok, filmet nézni már nem annyira. Netezni sem nagyon szoktam, chat a kevésbé kedvenc időtöltésem.

Figyelt kérdés
2013. jan. 30. 06:50
 1/7 anonim válasza:
Hát akkor olvass...
2013. jan. 30. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

keress olyan klubokat, ahol van lehetőséged angolul társalogni. Budapesti vagy? Mert akkor ajánlom a couchsurfing társaságot, azt hiszem minden kedden találkoznak egy klubban. De tudok pl a XIII. kerületben is egy helyet, ahol nyelvgyakorlás céljából összejönnek időnként emberek.

Ezen a szintem már csak rendszeres nyelvhasználattal tudsz szinten tartani.

2013. jan. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

Nekem van egy jó könyvem: Németh Katalin: Angol nyelvtan alap-, közép-, felsőfokon (English Grammar elementary, intermediate, advanced)

Ezzel nagyon jól szinten lehet tartani az angol tudásod. Párom ebből tanult meg szinte felsőfokra egyedül (mármint a nyelvtani részt), és 3 évig élt külföldön, szinte anyanyelvi szinten beszél. A könyvet meg rongyosra olvasta. :) Most én is ezt tanulmányozom, és nagyon jó. Nekem erős középszintem van, angol regényeket is olvasok, angolul nézünk filmeket, youtube-on nézünk sok dokumentumfilmet (BBC-s dokumetumfilmek nagyon jók), angol tv csatornákat nézünk mindig, magyart nem is :) neten keresztül lehet nézni ezeket. Meg ír, ausztrál, londoni rádió megy egész nap a gépről, van sok talk-show rajta...


Én úgy 2 hónapja kattantam rá ezekre jobban, és nagyon sok angol tudásom visszajött, frissült. Tulajdonképpen szinte minden kommunikációs és médiás dolgot angolul csinálok. Muszáj...csak így lehet fejlődni, szinten tartani. :)

2013. jan. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja, a könyv ha érdekel, én Alexandrában vettem 3200 Ft-ért. 36 lecke van benne, feladatokkal, érthetően, röviden elmagyarázza a nyelvtant, példákkal, van benne megoldókulcs a feladatokhoz, tesztek, az összes rendhagyó ige a múlt idejükkel, stb stb. Egyáltalán nem drága ahhoz képest, amilyen jó tudást nyújt.
2013. jan. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Polish your English ;)
2013. jan. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
3: Anyanyelvi szint, persze. Fille au-pair-kedéstől még senki nem lett anyanyelvi szintű nyelvhasználó.
2021. jan. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"az összes rendhagyó ige"

Azt én is néztem hogy nála a táblázat címe nem a leggyakoribb, satöbbi, de azért messze nem az összes. Furi módon a Thomson-Martinet nyelvtanból vette a felsorolást (ez azért világosan látszik) de úgy, hogy kihúzott egy csomót.

Mindjárt az a betűnél 2 van a 3 helyett, a b betűnél 21 a 26 helyett, a c betűnél 9 a 13 helyett, stb.

2021. febr. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!