Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mérnök, vagy programtervező...

Mérnök, vagy programtervező informatikus szakon tanuljak tovább?

Figyelt kérdés

Elméletben egy "kézzelfoghatóbb" hardveres szakirány lehet jobban érdekelne. Viszont attól félek, hogy csak kihullanék a mérnökinfóról, mert a magolás nem nagy erősségem. A matekhoz értek, nagyon szeretem, de még a szükségesnél nem foglalkoztam vele többet. Az érettségi 80+ lesz belőle. Programozni tanulok, azzal is elvagyok, infóból is lesz az emelt érettségi.


Azt szeretném tudni, hogy melyik szakon van több gondolkodós tantárgy. Ha tudok rá koncentrálni, egy gyakorlást, és hozzáértést kívánó tantárgyat sokkal jobban és biztosabban tudok megtanulni, mint egy lexikális tudást igénylőt. Gondolom van mindkét helyen ilyen is meg olyan is, de az arányokat nézve lehet a proginfó ideálisabb, de inkább érdeklődök.



2021. jan. 26. 10:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell magolni mérnökinfón. Ez reál szak, ennél kevés logikusabb dolog létezik... Persze, vannak emberek, akik nem képesek rászánni az időt, hogy megértsék, de attól még nem lesz magolós valami, hogy egyesek hülyék hozzá, mint a segg. Ne félj tőle, ha van szorgalmad, érteni fogod és egy percet sem kell magolnod. Nem járnék ide, ha kellett volna bármikor magolni.


Szerintem egyébként jobban járnál a mérnökinfóval. Én párhuzamosan veszek fel alkalmazott matekról is tárgyakat és azért úgy gondolom, hogy akármennyire is logikus a matek, ott azért az elméletet le kell gyűrnöd. Egyszerű példa: a tételek bizonyítása logikus, de ahhoz, hogy legyen mit bizonyítani rajta, ki kell mondanod tűpontosan azt.

2021. jan. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Akkor menjél mérnökinformatikára, a másik az elméletibb.
2021. jan. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Óvatosan az értek a matekhoz kifejezéssel, nem egy csoporttársam hullott ki mérnök-infóról a matek miatt, hiába volt 90%+ emelt matek érettségijük. A középiskolás matektudásból kb 1-2 hónapig lehet eléldegélni, aztán ha nem tanulsz rendesen, akkor behozhatatlanul lemaradsz. Az Analízis 1-2 és a Bev. Számításelmélet 1-2 voltak a szórótárgyak. Utána viszont jönnek a mérnöki, gyakorlatorientáltabb tárgyak, izgalmasabb laborok, amiket nagyon élveztem és jó személetmódot adtak.

Prog infóról annyit tudok, hogy nekik volt még Analízis 3-4 is, na szerintem én valahol a kettő között hagytam volna ott az egyetemet.

A különbséget a két szak között a múltjukkal szokták szemléltetni. A prog infó eredetileg "programtervező MATEMATIKUS" szak volt, a mérnök informatika pedig a villamosmérnöki szak testvéreként alakult ki, ez a mai napig érződik.

2021. ápr. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!