Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire számít a tanulmányi...

Mennyire számít a tanulmányi átlag az első félév végén?

Figyelt kérdés
Az ELTÉN vagyok első éves bölcsész hallgató. Az első félévem átlaga az egyetem által megadott átlag alatt van, 3.17 a 3.25 helyett. Két tantárgyat nem teljesítettem, viszont az elvártnál így is több kreditem van, 22 a 18 helyett. Így átrakhatnak most félévben, vagy csak a tavaszi félév végén, ha addigra se lesz több az átlagom?

2021. jan. 27. 01:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az előző két félév eredményeit nézik. Mivel még nem tanulsz ott ennyi ideje, így csak a tavaszi félév végén tesznek át önköltségesre, amennyiben a két félév átlaga nem lesz a megadott 3,25 felett. Tehát tavasszal nem 3,25-öt kell elérned, hanem többet, mert kompenzálnod kell a mostani 3,17-es átlagodat.
2021. jan. 27. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
PLUSZ TELJESÍTETT/ nem csak felvett/ kreditnek is meg kell lenni.
2021. jan. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy az elvárt kredit 30, nem 18. Az oké, hogy a 18 az aboszolút minimum ... de nem ajánlatos, hacsak nem 5 éve alatt akarsz elvégezni egy 3 éves képzést.
2021. jan. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az eddigi összes hozzászólónak igaza van.
2021. jan. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!