Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire érné meg kozmetikusna...

Mennyire érné meg kozmetikusnak vagy körmösnek tanulni? (És mennyire jó ötlet introvertáltként ilyen munkát vállalni?)

Figyelt kérdés

Ezen a két szakmán gondolkozom most, mindkettő érdekel, de őszintén szólva kicsit tartok is tőlük, mert eléggé introvertált és visszahúzódó vagyok. Persze ha muszáj el tudok beszélgetni az emberekkel, de szerintem valamennyire érződik a beszélgetés közben, hogy ez nem az erősségem, valahogy nem tudok elég közvetlen lenni. Meg nem igazán szeretek magamról beszélni, de azzal nincs problémám, ha mások beszélnek, azt szívesen végighallgatom.

Ha van olyan, aki bármilyen hasonló szakmában dolgozik és kicsit visszahúzódóbb, mennyire nehéz a munka? (Mármint mennyire megerőltető, hogy egész nap emberekkel kell foglalkozni, beszélgetni velük stb.)

Illetve a többiektől kérdezném, hogy ha elmennétek kozmetikushoz/körmöshöz, mennyire lenne zavaró, ha nem beszélget rögtön olyan közvetlenül veletek?


És egyébként ettől az egész introvertáltságtól elvonatkoztatva mennyire érné meg kozmetikusnak vagy körmösnek tanulni?



2021. jan. 27. 11:28
 1/3 anonim ***** válasza:
97%

Először is mondom nem nő vagyok és nem járok kozmetikushoz, viszont introvertált vagyok én is.

"Meg nem igazán szeretek magamról beszélni, de azzal nincs problémám, ha mások beszélnek, azt szívesen végighallgatom" Ebben pedig testvérek lehetnénk, ezért írom amit.


Anno egyik barátnőm körmösnek tanult/úgy dolgozott és egyszer 1-2 vendégét végigültem kb. Hát nem akarom azt mondani, de valami borzasztóan alacsony színvonalú volt a beszélgetés. Szó szerint a semmiről locsogtak a vendégek 1-2 órát, de úgy hogy kb egy vicceset vagy elgondolkodtatót nem tudtak mondani.

Fodrászommal és megkérdeztem mennyire vagyok nehéz eset, ő azt mondta hogy felüdülés vagyok a vendégei jelentős részéhez képest mert elhülyéskedünk kb amíg ott vagyok, a többi vendég meg csak panaszkodik és pletykál. Én ettől a falnak tudnék menni.


Biztos van akit nem zavar, hogy kevesebbet beszélsz mert ő kitölti az időt, de ha annyira nem vagy pletykás akkor a semmitmondó dolgaikat egy idő után szerintem idegőrlő lesz hallgatni.


Az pedig, hogy mi mennyire éri meg, kérdés hogy hol laksz. Fővárosban más a fizetés mint vidéken, viszont a költségek is mások. Míg Pesten mondjuk 7 ért megcsinálsz egy körmöt, addig vidéken ez inkább 4-5. Viszont Pesten meg bérelni valamit a vidékinek sokszorosa, ha meg vidékről jársz be ott az utazás szóval ez elég többlépcsős.

2021. jan. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
41%
Mivel valahogy rájuk nem hat a vírus, nagyon megérné! :D Valahogy minden szalon nyitva van, maszktalan vendégeket matatnak, es senki nem hal meg. Valami erőtér meggátolja a járvány terjedését ott. Szóval nagyon megéri!
2021. jan. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
3%

#2

Mert az kell még a jövőben :D habár eltudom képzelni, hogy őket is majd robotok fogják helyettesíteni. :D Vagy csak bedugod az ujjad egy gépbe, és kész a remekmű (már van rég ilyen).

2021. febr. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!