Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen változtatásokat tervezn...

Milyen változtatásokat terveznek 2022-től a tanárképzésben bevezetni? Valakinek van erről információja?

Figyelt kérdés
11.-es vagyok, tehát pont 2022-ben kezdeném az egyetemet. Én erről nem hallottam semmit, de most egy online tájékoztatón, ahol a tanárképzésről beszéltek, és amikor bemutatták, hogy hogy épül fel a rendszer, akkor azt mondták, hogy ez valószínűleg 2021-ben lesz utoljára így. De arról, hogy utána hogyan lenne, nem mondtak semmit, én pedig kicsit megijedtem, mert megismertem a rendszert, erre készültem, most meg nem tudom mi lesz. Azt nem akarom, hogy visszavezessék azt, ami 2013 előtt volt, hogy először csak egy szak és utána lehet tanári mesterszakra menni, mert én kétszakos akarok lenni és egyformán akarom tanulni mindkét szakomat.

2021. jan. 27. 12:17
 1/6 A kérdező kommentje:
Vagy rövidíteni akarnak a képzésen?
2021. jan. 27. 12:20
 2/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Érdemes írni, vagy felhívni valamelyik illetékest, hátha mondanak valamit erről, mert ez így tényleg nagyon bizonytalan. Ezen a linken az ELTE tanárképző központ munkatársait találod: [link]

2021. febr. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az ilyen fajta változásokban az a jó, hogy még senki sem tudja mi és hogy lesz. Csak reménykedni tudsz...
2021. febr. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
A jelenlegi tervek szerint 2022-től kezdve tovabbra is 2 szakot kell választani a jelentkezéskor, de egységesen 5 év hosszú lesz a tanárképzés. A megszerzett diploma általanos iskolában és középiskolában is feljogosít majd a tanításra. Emelt szintű érettségire felkészítő faktos csoportot tanítani viszont csak +1 év levelező vagy esti tagozatos kiegészítő mesterképzés után lehet majd (amit sikeres minősítést követően kezdő pedagógusok végezhetnek el.) Végre a gyakorlatokat is átalakítják, már az első félévtől kezdve szinte minden félévben gyakorlatokon kell majd részt venni a tanárjelölteknek változatos oktatási intézményekben, egyetemi oktatók vezetésével, tehát remélhetőleg több és racionálisabb gyakorlatot integrálnak a képzésbe. Az eddig 1 év hosszú egyéni összefüggő gyakorlat 1 félévre rövidül. A tanárképes szakok kb ugyanazok maradnak, talán az informatika/technika tárgyaknál lesz valami változás az új NAT-hoz igazodva.
2021. ápr. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es válaszoló, köszönöm szépen! Honnan tudod ezeket? Mert én sehol semmit nem találtam, de lehet azóta már mondtak valamit, csak én nem értesültem róla.

Annak örülök, hogy "csak" 5 éves lesz a képzés (mint általában a többi osztatlan mesterképzés), mert én alapból középiskolai tanárnak akartam volna menni, az pedig 6 év lett volna, ami elég sok. Azt viszont nem értem miért van, hogy faktosokat így nem taníthatunk majd még, ugyan tapasztalatom még nincs, de szerintem azért 5 év is elég ahhoz, hogy valaki egy fakultációt meg tudjon tartani, de nem tudom...

Esetleg azt tudjátok, hogy a felvételi elbeszélgetés és a motivációs levél csak most a vírushelyzet miatt nem kellett, meg ugye tavaly vagy ez marad is így a jövőben?

2021. máj. 3. 20:55
 6/6 anonim válasza:

Kicsit hülyén hangzik, de teljesen véletlenül jutottak a tudomásomra ezek a belső információk egy tévedésből nyilvanosra sikeredett online platformon. Még a tervezés folyamata zajlik az oktatáspolitika különböző szintjein, szóval csak a következő felvételinél fog biztosan kiderülni, hogy mi lesz.

A pályaalkalmasságiról és a motivációs levélről sajnos nem tudok, de igazából egyiktől sem érdemes tartani, nagyon könnyen megugorható. (Volt már szó az eltörléséről, de nem tudom, valójában mi lesz.)

Ha végül tényleg tanarként fogsz elhelyezkedni, akkor az első pár évben nem az lesz a prioritás, hogy faktos órákat tarts. Örülsz majd, hogy lyuk van ott hátul... :D

2021. máj. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!