Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemre jelentkezésnél a...

Egyetemre jelentkezésnél a fakultáció jegy is számít?

Figyelt kérdés

Idén jelentkeztem a szeptemberi képzésekre,de még csak most vagyok végzős,tehát nincsenek év végi eredményeim. A tavalyi eredmények részt viszont kitöltöttem és hitelesítettem. 11-ben jártam emelt angol és biosz fakultációra, ami bizonyítványban külön ellátott jeggyel szerepel. Idén levelezőn csinálom az érettségit, így nincs fakultációm.


A felvi szerint: "Amennyiben a jelentkező az adott tárgyat az utolsó két évben fakultáció keretében tanulta, úgy pontszámításnál azt kell figyelembe venni."


A kérdésem pedig az lenne,hogy ha csak 11-ben volt fakultációm és annak a jegye jobb volt mint az eredeti tantárgyas eredményem,akkor azt is figyelembe veszik-e? Tehát csinálhatom azt,hogy nem a biosz hármasom írom be hanem a biosz fakultációmra kapott négyest,az utolsó év előtti eredményekhez? Vagy ilyenkor hagyni kell ezt és majd a bizonyítvány másolatának elküldésekor ők eldöntik?


Bocsi ha túl komplikálom, csak szeretnék tisztában lenni a dolgokkal,mielőtt hülyeséget írogatok be a jelentkezés során.


Köszönöm!



2021. jan. 28. 22:52
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Igen csinálhatod. Én 2019-ben érettségiztem és nem a fizika alap tárgyú jegyem, hanem a fizika faktomat írtam be 😇
2021. jan. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
:o nálunk egyben van a fakt és a rendes óra... ilyenről még nem hallottam. de sztem akkor a jobbikat írd be
2021. jan. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%
Nem is feltétlen muszáj azt a tárgyat beírni, amiből érettségizel. Én pl fizikából érettségiztem, az kellett a szakomhoz, de a tanulmányi pontokhoz a földrajzot írtam be, mert az már fix ötös volt. Feltöltöttem a 9.-10. osztályos bizonyítványt is, és annyi.
2021. jan. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindig az utolsó két év eredménye számít, azaz ha jártál fakultációra, mindenféleképpen azt veszik figyelembe, hacsak nincsenek jobb jegyeid egy másik természettudományos tárgyból az utolsó két tanult évben.
2021. jan. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
#4es kulon van sima es faktos jegye, erre iranyul a kerdes.
2021. jan. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
91%
Igazad van, én értelmeztem félre.
2021. jan. 31. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
91%
Nem muszaj azt beirnod, akar beirhatod a foldrajz 9-10.es jegyet is, vagy elmeletileg kulon termeszeti tantargyak jegyeit is
2021. jan. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!