Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen a térinformatikus/...

Milyen a térinformatikus/ geonformatikus képzés?

Figyelt kérdés

A napokban elgondolkoztam, azon hogy ebbe az irányba mennék. Mennyire nehéz ez a mesterképzés? Matematika mennyire szükséges hozzá? Sajnos a matek nem épp az erősségem.


Mik az elhelyezkedési lehetőségek itthon és külföldön? Mennyit lehet keresni vele?


A válaszokat előre is köszönöm!



2021. jan. 29. 12:21
 1/4 anonim ***** válasza:

A mestert nem tudom, szerencsére hamarabb kiszálltam.


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..


Itt az elso válaszban leírtam a véleményem.

Összegezve, sztem felejtős ha szakmának szánod, akkor hasznos ha van szakmád amihez jól jönne a GIS skill.

2021. jan. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 geo-logic ***** válasza:
A foldrajzos szemlélet komplex látásmódot ad.. nem csak a múltat jelent tudod értelmezni adatok folyamatok feldolgozásának köszönhetően, hanem előrejelezni is képessé válsz. A GIS skill pedig a hatalmas adatmennyiség (big data) korszakában "ultimate power". Drónok műholdak lidar.. ha javasolható ME MFK.. a műszaki háttér teljesen mást ad.
2021. febr. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 geo-logic ***** válasza:
Elhelyezkedés pedig a te érdeklődési körödtől függ... Van ki geodézia, van ki régészet, van ki önkormányzat, van ki bankszektor, van ki kkv, van ki multi... Külföldön GIS analystkent kezded és ha szakma kisujjadba kerül innovatív kutatóintézetek is lehetnek végállomás.
2021. febr. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bsc-n nincs túltolva a matek, de programozáson érdemes odafigyelni, mert a python később fontos lesz (arcmapnál meg egyéb szoftvereknél). Amúgy mindenképp ajánlani tudom, a GIS-en kívül felsőgeodéziára is kiképeznek, szóval földmérést is lazán tudsz vele csinálni :)
2021. ápr. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!