Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha programozó akarok lenni...

Ha programozó akarok lenni akkor felesleges egyetemre járom,ugye?

Figyelt kérdés
free Code camp meg ilene oldalakon megtanulhatom az alapokat és egy év múlva dolgozhatok is?
2021. febr. 2. 16:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, atomfizikus is lehet, azt még az általánost sem kell kijárnod. Ma elkezded, holnap már kapod dolgozhatsz is.
2021. febr. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Holnap már dolgozhatsz is.*
2021. febr. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
lehetsz*
2021. febr. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Dolgozni dolgozhatsz, de egyetemre járnod ettől még egyáltalán nem felesleges.


Ajánlom az alábbi interjúkat, mert szerintem nagyon tanulságosak.


[link]

[link]

2021. febr. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Viccet félretéve, meg azt, hogy nem tudok írni.

Egyrészt 0 végzettséggel felejtős bármilyen komoly pozíció. Lehet itt jönni avval, hogy a tudás számít, ami valamilyen szinten igaz is, de az a papír igazolja a tudást.

Másrészről én kétlem, hogy teljesen egyedül rendesen meg lehet tanulni. Hobbi szinten az alapokat még talán, de nem dísznek van az egyetem, és egy összeállított tanterv, ahol egymásra épülnek a tárgyak.

2021. febr. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
93%
Persze lehet. Például a FAANG nem kér semmilyen végzettséget, ha fejlesztőként jelentkeznél bárhová. Olyan komoly tesztek és interjúk vannak, hogy hiába végzel el itthon egy egyetemet akkor se biztos, hogy meg tudod oldani. Tehát itt nem számít. Egy magyar vállalatnál már a HR szokott szortírozni, azok meg nem igazán értenek a fejlesztéshez programozáshoz, tehát elsőként az önéletrajzodat nézik.
2021. febr. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Programozó bárhol lehetsz, hogyne. De egy "software engineer" vagy egy "computer scientist" nem mezei programozó, hanem sokkal komplexebb tudása van annál, elsősorban műszaki és matematikai alapokon. Vannak árnyalatok ebben a szakmában, azért én túl nagy karriert ma már nem jósolnék felsőfokú tudás nélkül. Minél több tudást tudsz felmutatni mellé természettudományok területén, annál biztosabb a munkád és magasabb a béred.
2021. febr. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!