Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógyszerészként szerintetek...

Gyógyszerészként szerintetek mi lenne a legjobb döntés?

Figyelt kérdés

Végzés előtt állok és választás elé kerültem. Nagy vágyam hogy gyógyszergyárban helyezkedjek el kutatói részlegen. Itt voltam anno szakmai gyakorlaton is 1 hónapot. Azonba az egyetemen TDK-zom, így lenne lehetőségem PhD-n maradni. (patikában nem akarok dolgozni)

A helyzet az hogy mindkettő érdekel, de szívesebben mennék el gyárba dolgozni kutatói részlegre. Azonban szinte minden állásnál tapasztalatot kérnek, illetve néha PhD-t vagy előnyként tüntetik fel azt.


A PhD azért lenne jó mert már megszokott környezetben folytatnám tovább és ha elvégzem utána bőven van lehetőségem gyárakban elhelyezkedni, sokkal nagyobb esélyem lenne, hogy felvegyenek.

Viszont most azt érzem, hogy ha nem megyek el PhD-ra, akkor hiába keresgélek állást gyárakban, valószínűleg nem vennének fel kutatói részlegre, maximum ilyen minőségbiztosítónak stb. Emiatt jobb lenne ha maradnék PhD-n és ha elvégzem, utána sokkal jobb lehetőségeim lennének.


Azonban valahogy azt érzem, hogy érdekel a PhD és szívesen csinálnám, de jó lenne már elkezdeni a saját életemet és nem szeretnék még 4 évig "hallgatóként" élni (még akkor is ha a doktoranduszok már kollégaként vannak kezelve).



2021. febr. 3. 10:52
 1/5 anonim ***** válasza:
97%
A kettőt nem lehet összeegyeztetni? Én a PHD-t választanám és amellett valami profilba vágó átmeneti munkát vállalnék.
2021. febr. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Most csináld meg a PhD-t. Nem OLYAN hallgatói lét ez már! Most viszont összehasonlíthatatlanul könnyebb dolgod lesz, mint munka mellett és családfenntartói szerepben! Most még lelkes vagy, lesz mellette szabadidőd is stb. Később már csak nyűg lenne.
2021. febr. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és ha kutatói pályán gondolkodsz, úgyis "kötelező" kör.
2021. febr. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én azt a lehetőséget is mérlegelném, hogy esetleg külföldi lehetőség után nézel. A korszerűbb tudományos szemléletű országokban a PhD, illetve ahol vannak más professzionális doktori címek, bevett dolog, hogy a doktori képzés összefonódik az ipari kutatással, amire elmondásod alapján pont vágynál. Azaz az illető egy cégnél kutatóként dolgozik a saját kutatási témáján, amelyet a cég támogat (mitöbb ő hirdeti meg, hogy ilyen kutatót keres) és mellette be van csatornázva egy Egyetemhez is, ahol a fokozatot adják, illetve támogatják a kutatásban. Tehát a doktori kutatásod egyben az adott cégnek a kutatási projektje, amiért még jól meg is fizet és a végén a tudományos fokozatot is megkapod érte.
2021. febr. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is végezd el most a PhD-t. Ez már valóban nem olyan mint az addigi hallgatói évek, de lehet, hogy hasznodra lenne még valamikor és szerintem jobb addig csinálni míg friss a diplomád, jobban emlékeznek rád a tanszéken, nem szoktál el teljesen az egyetemtől.

Az lehet, hogy igénybe vesz négy évet, de egy életre szól.

Érdemes figyelembe venni azt is, amit magad is írtál, hogy álláskeresésnél is előnyt jelenthet. Ha PhD-val jelentkezel egy munkahelyre, lehet pont emiatt kapnád meg te azt a munkát és nem valaki más. Meg nem árt kicsit kitűnni a tömegből.

" A PhD azért lenne jó mert már megszokott környezetben folytatnám tovább és ha elvégzem utána bőven van lehetőségem gyárakban elhelyezkedni, sokkal nagyobb esélyem lenne, hogy felvegyenek.


Viszont most azt érzem, hogy ha nem megyek el PhD-ra, akkor hiába keresgélek állást gyárakban, valószínűleg nem vennének fel kutatói részlegre, maximum ilyen minőségbiztosítónak stb. Emiatt jobb lenne ha maradnék PhD-n és ha elvégzem, utána sokkal jobb lehetőségeim lennének."


Ez alapján mindenképp jó lenne elvégezni! Nehogy utólag bánd meg, hogy elszalasztottad.

Egyébként tudtommal abba lehet hagyni a PhD-t vagy lehet passziváltatni egy-egy félévet, ha nagyon szükséges, szóval még az sincs kizárva.

2021. febr. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!