Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szlavisztikáról normálisan...

Szlavisztikáról normálisan megfogalmazott vélemények?

Figyelt kérdés
2021. febr. 3. 12:41
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
A szlavisztika tág fogalom, mi érdekel pontosan?
2021. febr. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Maga a szak érdekelne,lenne-e jövője,vagy melyik nyelvszakot lenne érdemes esetleg megpróbálni? Meg igazából arra lennék kíváncsi,hogy mennyire hátrány,ha nem volt tanulva az adott nyelv? (Itt mondjuk nem egy germanisztika,anglisztika vagy francia/olaszra gondolok😕)
2021. febr. 3. 13:20
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Szia,en az ELTE btk orosz szakról tudok nyilatkozni. NE! Akkor pedig semmikèppen se,ha előtte nem tanultál soha szláv nyelvet.Pár tárgy erdekes,de 3 ev alatt a nyelvet nem lehet normalisan a 0rol megtanulni,plane nem egy ilyen nehezeket.A mi csoportunkban volt aki a 3. fèlèv elején sem tudott normalisan olvasni(pedig elvileg volt már egy angol és egy nemet C1-e) es akkor ő elhiteti magával, hogy majd masfél ev múlva folyékonyan fog beszélni. A kezdő csoportban az órák a tanárnő privàt showjai voltak, képes volt kiadni szinte ugyanazokat a feladatokat, amik a vizsgán voltak, csakhogy az ő statisztikája jó maradjon. Így aztán pláne nem tanuljuk meg használni a nyelvet. Órákon voltak neki kiskedvencei, úgy èreztem magam, mint általános iskola alsó tagozatán. Volt, hogy egy lány, akit imadott,levagatta a hajat és a csajt felállította óra elején, hogy na mutasd körbe a hajad. Karácsonykor kihúztuk egymást,hogy ajandekokat vegyünk Karácsonyra a masiknak. Na most akit a tanárnő húzott, annak úgy kezdte az ajandekozast, hogy 'hat en xy-t húztam,de azt is mondhatnám, hogy a csoport eszèt" nálam állandóan forgatta a szemeit ha valamit elrontottam,de ha a kiskedvencei közül valamelyik nem tudott olvasni, semmi gond.Grátisznak,a nő akkoriban vált el,és bele volt betegedve, előfordult ,hogy bevitt órára kepeket a volt ferjeről és közölte, hogy de már kopaszodik. Egesz felévben 3 nyelvi gyakorlatot hagytam ki,mert elutaztam meglátogatni egy ismerősöm,es amikor legközelebb bementem órara, közölte, hogy most az fog felolvasni aki nem jar órara. Más kéthetente hiányzott nekem meg volt pofaja egy ilyet betolni. De amikor közöltem, hogy otthagyom a szakot, közölte, hogy de egyebkent én tök jó vagyok. Hàt köszi, semmi kedvem újra általánosban érezni magam. Minden új utan egyenként felolvasta a jegyeket névvel és nyilván a komment se maradt el. Abszolút nem ajánlom az ELTE BTKn minden óra mindent üt,agybaj az egesz,ez a szak meg pláne időpocsekolás, kabaré volt.
2021. febr. 6. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!! Ez most nagy segítség,mert nagyon elgondolkoztam rajta,bár azért bennem volt,hogy tuti kéne magántanárhoz járni mellette,de hogy C1 szinten nrm tudnék(meg szerintem senki aki nem tanult ugyanúgy) 3.év végén oroszul az fix. Sajnálom amúgy,hogy vannak ilyen szintű oktatások egyetemen,bár őszintén az Eltén meg sem lepődök xd Itt a Savaria Eltén egyik nyelvtanárom olyat mesélt (neki mesélte egy ott tanuló),hogy pl németen maguk javították a dogájukat,valamelyik óra dogáját,mert nem volt tanár🤣

Én a kínaira is kíváncsi lennék,azért 8 évig tanulják írni a saját nyelvük,itt meg 3 (vagy 2) év alatt megtanulják?🤔 Tuti,hogy ott is vannak kezdők. Pedig amúgy szerintem orosz-kínai pont az a 2 nyelv,ami tolmácsolás terén esélyesebb ha a nagyobb esélyeket nézem munka terén,de pont emiatt voltam kíváncsi,hogy ez mennyire is van komolyan véve,csomó óraszámba tanítva,hogy célba is érjen.

2021. febr. 6. 10:22
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is sajnálom :( persze nalunk is volt egy lány,aki már három nyelven beszél folyékonyan es az orosz lesz a 4.,de ez nagyon ritka,és ő rengeteget belefektetett,de ez 1 az 1000-hez, mert a legtöbben nem így vagyunk kódolva.Nem mondom, hogy lehetetlen,de még ha a közeg is romboló akkor csak szenvedés az egesz, és még azt kihagytam, hogy nem voltak normális asztalok, egymás hegyén hátán ültünk nyelvgyakon. Nagyon motiváló környezet, mikor féloldalasan kell ülnöd az asztalnál,vagy éppen az öledben kell írnod,mert nem férsz oda az asztalhoz. Nem hiszem, hogy ezek olyan nagy elvárások. Ha szorgalmas vagy el lehet jutni talán B2ig alapszakon,de egy jó nyelvtanfolyam vagy különtanar sokkal jobban megéri.
2021. febr. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha még érdekel válasz én is az orosz szakról tudnék mesélni. Kezdőként tuti nem jelentkeznék ide, én haladóként jelentkeztem. Ha van motivációd érdemes lehet magántanárral elkezdeni tanulni a nyelvet és utána a haladó csoportba jelentkezni. Onnan azért magasabb szintre lehet eljutni. Tárgyak szempontjából rengeteg olyan van, amit abszolút feleslegesnek éreztem/érzek, viszont ezek az első két félévben vannak. Utána már izgalmasabbak. Összességében, amiket előnyként tudnék felhozni, hogy ha sikerül jól megtanulnod az oroszt akkor az egy nagy előny a munkaerőpiacon, mert keresett nyelv. A másik, hogy a mesterképzés választása nem annyira kötött, jelentkezhetsz nagyon jó mesterképzésekre, amik az orosz nyelvtudásoddal hasznosak lesznek. És a harmadik, hogy kell ugye minort választani. Egy választott szak elég sok tárgyát kell elvégezni. Itt is rengeteg lehetőség van ugye és szerintem ez nagyon jó egyébként, mivel tulajdonképpen egyszerre két szakot végzel el. Szóval én úgy nem jelentkeztem volna, hogy kezdő vagyok, de elég eltérőek voltak a kezdősök véleményei is. Volt, aki imádta és nagyon jól megtanulta a nyelvet és volt, aki iszonyat lassan haladt és nem igazán tud megszólalni oroszul. Ez azért nagyban függ tőled is, mennyi plusz energiát teszel bele stb. Azt azért nem szabad elfelejteni, hogy ez már egyetem, itt messze nem elég, ha bejársz a nyelvórákra és megcsinálod a kötelezőt. A diploma megszerzéséhez elég, viszont ahhoz, hogy tényleg megtanuld a nyelvet úgy hogy hasznosítani is tudd nem elég. Ahhoz kell a plusz munka és nem kevés motiváció.

2021. febr. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményeitek,tapasztalataitok!!! Sokat segít!

Igen egyébként a továbbképzéseket látva,ott nagyon hasznos lenne,ha egy olyan szakot/szakokat tudnék elvégezni,amihez jó. Azonban így nagyon elgondolkodtató,lehet megjelölöm,de biztosan nem 1.vagy 2.helyre,mert tényleg teljesen kezdő vagyok,és belegondolva tényleg brutál lenne😂 De ha meg csak oda vennének fel,nagyon meg kell hajtanom magam,úgy hogy köszönöm! Tisztázódott bennem az ekörüli kép😊

2021. febr. 10. 10:29
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem egy szlavisztika szaknál nem csak a nyelvtanulás a fontos, hiszen a nyelvet meg lehet tanulni nyelvtanfolyamon is. Fontos, hogy érdekeljen a szláv kultúra, történelem, irodalom, filmművészet, építészet, ez mind a szak része. Éppen ettől lesz több az egyetemi szak a nyelvtanfolyamnál, hogy itt megismerhetjük a kiválasztott ország/nép egész kultúráját.

Azért írom ezt, mert itt a felettem szólók azt hangsúlyozták, hogy milyen a nyelvoktatás a szakon; de arról nem írt senki, hogy mi mindent tanult meg tágabb értelemben az adott szláv országról. Úgyhogy én azoknak ajánlanám ezt a szakot (és minden más nyelvszakot is), akik behatóbban akarnak foglalkozni az adott kultúrával, nem csak a nyelvvizsga a céljuk.


N/27, volt magyar szakos, jelenleg szlavisztikás

2021. febr. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez jogos,és tényleg voltak nagyon érdekes tárgyaim,amiket élveztem tanulni,de munkaerőpiacon elsősorban akkor is a nyelvtudást keresik és értékelik,senkit nem fog érdekelni, hogy tudunk elemezni néhány szovjet filmet Illetve orosz szakon 3 fèlèven át volt orosz irodalomtudomány, ráadásul magyarul ugye 😂
2021. febr. 24. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!