Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudnátok- e nekem szakot...

Tudnátok- e nekem szakot választani?

Figyelt kérdés
Sok szakot megnéztem már, de egyik sem volt az igazi. 11. évfolyamos vagyok egy gimnáziumban, magyar, töri és földrajz faktra járok, ebből az első kettő emelt. Májusra tervezek egy angol B2 komplex nyelvvizsgát. Eddig mindig 4 felett volt az átlagom, most 4,5 lett. A matek nem annyira megy, 3-4 vagyok belőle. Szeretek olvasni, gyorsan tanulok, szeretek szervezkedni és beosztani az időmet. Olyan szakot szeretnék, amivel tényleg el tudok helyezkedni valahol majd a jövőben munkavállalóként, nem egy "büfé szak". A válaszokat előre is köszönöm.

2021. febr. 3. 13:38
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Jog, közigazgatás, rendészet, nyelvek.
2021. febr. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként olyan, hogy "büfészak" nem létezik, csupán lusta, életképtelen friss diplomások, akik nem beszélnek jól nyelveket (OK, nyelvvizsgájuk van, de az a legtöbb esetben semmit nem jelent), és 0 munkatapasztalatot gyűjtenek az egyetemi képzésük alatt. Aztán csodálkoznak, hogy üres CV-vel nem hívják be őket sehova.

De hogy a kérdésedre is válaszoljak, ez alapján még elég sok minden szóba jöhet. Mi érdekel leginkább? Nekem is elsőre a jogi, közigazgatási szakok ugrottak be.

2021. febr. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Bármennyire szeretnék plusz dolgot írni, az 1. válaszoló szépen összefoglalta. Ha ezen belül lenne valami preferenciád, akkor lehet pontosabban is tudnánk segíteni. :)
2021. febr. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

1. válaszolónak: Nagyon szépen köszönöm!

2.,3. válaszolónak: Szeretek véleményt formálni, és kiállni amellett; könnyen teremtek kapcsolatot az emberekkel. Ami érdekel, az az ember és a politika viszonya, külföldi kapcsolatok. Egyébként jól hangzik a jogi pálya, el tudnám képzelni magam benne, de nagyon nem tudok róla semmit még. (Persze, ennek is utána nézek, ahogy az összes többinek, amit ajánlottak.)

2021. febr. 3. 15:31
 5/9 anonim ***** válasza:

#3-as vagyok.

Amit írtál, az alapján a jogi pálya tényleg egy jó választás lehet, azon belül meg szakosodhatsz, mi az ami érdekel, jól fizet vagy éppen amiből hiány van. :)

De ajánlom neked a felvi.hu tesztjét:

[link]

Nem kell készpénznek venni természetesen, de egy próbát megér! Kitöltöd a tesztet, és nem 1 féle szakot, hanem többfélét fog mutatni, azok közül keresgélhetsz. :)

2021. febr. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm #3 válaszoló! :)
2021. febr. 3. 19:56
 7/9 anonim válasza:
Az a baj, hogy nem tudjuk mit szeretnél csinálni egy életen át. Ezt neked kell eldönteni, nem másnak. Örülj, hogy megteheted, mert van aki nem. Még van időd bőven, 11.-ben én sem tudtam mit akarok (végül nem is oda felvételizek, ahova akkor akartam). Szóval nézegesd a szakokat, felvi.hu-n minden fent van, az is hogy hol tudsz velük elhelyezkedni. Ne terheld másra ezt a felelősséget, mert ha végül más véleménye miatt választasz és nem tetszik, akkor gáz lesz. Nyugi, nem kell erre rágörcsölni, csak tálald meg amit szeretsz és válaszd azt. :)
2021. febr. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

*találd

Bocsi előző vagyok, csak elírtam XD

2021. febr. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ #7!
2021. febr. 4. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!