Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakot ajánlanátok?...

Milyen szakot ajánlanátok? Utolso eselyem, mindjart választani kell, help :'(

Figyelt kérdés

Sziasztok, most vagyok végzős lány , szinte mindenből 5ös vagyok. Van egy felsofoku angolom, tervezek meg egy kozep olaszt érettségik előtt. Emelt bioszra is jarok, es emelt imfora is, bar ott nem sok mindent csinalok. Gondoltam eloszor pszichológusrs es allstorvosra de ezeket elvetettem. Jelenleg ezek az eselyesek:

-Kereskedelem es marketing

-Biomérnök

-es a többiit nem tudom... Hiszen nekem eleg sok minden tetszik, de egyik sem kiemelkedoen. Azert lett volna jo a biomernok, mert sokretu es foglalkozhatsz akar gyogyszerekkel vagy novenyekkel, muvegtagokkal... De valahogy ugy erzem hogy nekem tul elvont.

A kereskedelem es marketingnel azt hallottam, hogy nem lehet elhelyezkedni, bufeszak (tudom ez nem igy van de na) es hogy oda jol kell kommunikalni. Nos en okosnak tartom magam, elorehozott emelt angol erettsegim 96%os lett, de a kommunikacios kepessegeim lehet nem annyira jo mint elvarnak ezen a szakon. Tartok attol hogy nem a tudasom miatt vennenek fel majd munkahelyre kesobb, sot fel se vennenek, mert lenne olyan aki bar gyengebb es kevesbe szorgalmas, jobban kommunikal vagy szebb. Illetve fogalmam sincs mit csinal egy marketinges, foleg Magyarorszagon! Kreativnak is tartom magam, szabadidomben videokat is vagok, es testveremmel gyakran vannak jo otleteink (o is 12.es mint en). De annyira elkeserit ez az egesz palyavalasztas. Ugy gondolom, hogy szeretnem modt eletem szakmakat kivalasztani, es abba fejleszteni magam eletem vegeig. Tudnatok esetleg mas szakokat ajanlani? Vagy mit gondoltok ezekrol? Infos szakokon is gondolkoztam, de az meg vegkepp elvont. Talan a gazdinfo, de meg az is tul infos nekem :D koszonom elore is a segitsegeteket, es kerlek ertsetek meg hogy nekem ez kb life or death, es ha lehet segitsetek nekem :D koszonom!



2020. dec. 11. 21:41
A kérdező szavazást indított:
Menj kereskedelem es marketingre
Menj biomernokire
Mas gazdasagi szak
Valami nyelvekkel kapcsolatos
Egyeb
Csak nezelodok ennel a kerdesnel de azert szavazok :)
35 szavazat
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Illetve még az elelmiszermernoki es a gyogytornasz is megfordult a fejemben, de az elelmiszermernok szerintem a biomernok specifikalt változata, en meg ennyire celtudatis egyelore nem lehetek hisz nem tudom mi akarok lenni :D gyogytornasz is egy kicsit elriaszt, nekem is vannak gerincproblemaim, meg nem is tudom van egy rossz erzesem hogyha ezt valasztom talan megbanom. Elvileg M. O. N nehez is elhelyezkedni.
2020. dec. 11. 21:43
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

Én a te helyedben lehet kihagynék egy évet és jobban utána néznék a szakmáknak, amelyek tetszenek.

Lehet az is fontos szempont lenne, hogy egyedül vagy inkább csapatban szeretnél dolgozni. Tovàbbá, mivel okos vagy és megtanulni biztos megtanulnàd az anyagot én inkább azt nézném milyen a személyiségem. (Például aki kicsit lassabb és fél kiállni, az ne menjen tolmácsnak, hiába tudja jól a nyelvet. Vagy ne menjen sebésznek az, akinek remeg a keze. Ezek persze csak példák.)

2020. dec. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%
Egyiket se, nem akarok rosszul dönteni. Gondolkoznék még rajta, picit körbenéznék és próbálnék minél több infót szerezni ezekkel kapcsolatban.
2020. dec. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Biológus és élelmiszerbiztonsági mérnök vagykk és az élelmiszeriparban dolgozom. Nem annyira specifikusak ezek, hogy csak 1 félét lehessen dolgozni ezekkel
2020. dec. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
37%

Mi az amit szeretnel csinalni, kepzeld magad a munkahelyre amire ezekkel a vegzetsegekkel bejuthatsz, es amit a legjobban szeretnel csinalni azt valaszd.


Szerintem itt amiket felsoroltal azokat nem szereted, biztos vagy benne hogy egyetem kell neked, bizony hiaba vagy rendkivul okos lehet olyan szakmat szeretnel amihez nem kell egyetem, persze ezt most elbol elutasitod de lehet majd egyszer meggondolod. Amugy nem baj ha elsore rosszul dontesz mert hosszu az elet, lehet valtani.

2020. dec. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%
2020. dec. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nagyon koszi ezt a sok valaszt, nem gondoltam volna hogy ennyien es ilyen jo valaszokat adtok! Az a baj en mar 7.óta keresgélek, attol tartok hogy 1 ev kihagyással nem mennek tobbre. Illetve muszaj tovabbtanulnom, mert most valtak el a szuleim, es a gyerektartas mar ugy lett kifizetve hogy en egyetemre fogok menni. De igazatok van, rengeteg jo szakma van, es erdekel is szinte mind, de mindenkepp szeretnek egy egyetemi vegzettseget is, aztan majd csinalgatom az okjkat munka mellett egyetem utan :) vagyis eddig ez volt a terv. Es tenyleg nagyon halas vagyok, mindegyik valasz rendkivul hasznos volt es a szivemhez szoltak :) egyebkent valami rendoros detekrivesre is gondoltam, es javitsatok ki kerlek ha tevedek, de azt olvsstam hogy ahhoz mindenkepp a fizikai reszen is meg kell felelni, amiben en szerintem elhasalnek. Persze tudnek ra edzeni, szoval semminek nincs akadalya :D engem egy kicsit megijeszt az egyedul dolgozas, marmint introvertalt vagyok szerintem, de ugy erzem hogy tobben jobban kiegeszitenenk egymast ha csapatban dolgoznank :) illetve annak is igaza van aki szerint egyik se fekszik nekem 100 %ban, egyetertek.

Kedves biologus, ne haragudj de rad fogok irni privatban :D

Koszonom megegyszer mindenkinek, es kerlek ne tartsatok magatokban ha valami eszetekbe jut :D

2020. dec. 12. 01:03
 8/12 anonymousreview60 ***** válasza:
77%
#2-t kövesd! Tarts gap yeart! Dolgozz! Tanuld a nyelvet! Pihenj! És ha tudsz, utazz egy kicsit! Ezalatt, ezután tudsz majd nyugodtan és megfontoltan dönteni.
2020. dec. 12. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én kihagytam egy évet az érettségi után, mert sokan ajánlottak, hogy jobb átgondolni stb. Mit segített? Semmit. Sőt, ott álltam tök egyedül, mindenféle segítség nélkül, mindenki totál hülyének nézett és én is rosszabbul éreztem magam mint valaha, mert azt láttam, hogy az összes barátom és osztálytársam egyetemre ment. Nem tudtam mit kezdeni magammal. Dolgoztam, nyelvet tanultam, találkoztam barátokkal, voltam nyílt napokon stb., de egyáltalán semmiféle előnyt vagy segítséget nem jelentett számomra. Kifejezetten hátrányként, negatívumként éltem meg és abszolút nem lettem okosabb azzal kapcsolatban, hogy mégis mit szeretnék tanulni vagy később mivel szeretnék majd foglalkozni. Annyi változott, hogy totál kétségbeestem és mindenképpen tanulni akartam valamit, egyetemre akartam menni és kimaxolva a lehetőségeket, kb. az összes szóbajöhető képzést megjelöltem, hogy csak vegyenek fel valahová és végre egyetemre járhassak. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem biztos, hogy mindenki számára jó döntés a halasztás.
2020. dec. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen én is ettől félek :( es jelentkeztel a vegen valami szakra? Es melyikre :D
2020. dec. 12. 18:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!