Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen iskolába kell tanulni...

Milyen iskolába kell tanulni ahhoz (egyetem, főiskola), hogy grafikus, designer legyek? Pontosan mi a feladata annak, aki ezt a szakmát választja? Hol lehet vele elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
2010. aug. 16. 12:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy példa:

Miskolci Egyetem Gépészmérnöki és Informatikai Kar - Ipari termék és formatervező mérnöki alapszak (BSc)


A képzés célja olyan mérnökök képzése, akik alkalmasak a multidiszciplináris környezetben projektek kezdeményezésére, és team-munkában történő kivitelezésére. A végzettek alkalmasak - az esztétikai, használati, piaci, időtállósági, üzembiztonsági és kivitelezhetőségi szempontokat figyelembe véve - átfogó szinten szinten termékeket tervezni. Ismerik a szükséges vizualizálási technikákat és a tervezett terméket kutatási eredményekkel történő alátámasztásának módszereit.

2010. aug. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Amit az első leírt, annak őszintén szólva nem sok köze van, a kérdésedhez. Amiről ő ír, az erősen műszaki jellegű. Sok matek, fizika, mechanika..stb. 1-2 kockológia rajzórával megfűszerezve. (Onnan tudom, mert először én is ide készültem)


DE aztán elmentem a grafikus, designer irányba.

Szóval, ha te is ez szeretnél lenni, nincs más dolgod, mint nagy hangsúlyt fektetni a szabadkézi, művészettörténeti illetve számítógépes grafikai tudásra.(Photoshop, CorelDraw, Indesign, Illustrator...stb.)Ha ezek megvannak, jelentkezhetsz felsőoktatásba, pl. elektronikus ábrázolás szakra, vagy tervezőgrafika szakra. (De csak nagyon kevés embert vesznek fel.)


Az itt végzett évek után pedig lehetsz pl. tanár, vállakozó, reklám szakember, webdesigner, kiadványszerkesztő, stb.


Ha viszont nem fősulin gondolkozol, nagyon sok OKJ képzés is létezik, amiken szintén sok hasznos dolgot tanulhatsz ezzel kapcsolatban.:)

2010. aug. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a másodiknak a választ, még gondolkodok rajta. :) Valójában rajz kézgügyeségemmel nincs gond (legalábbis szerintem), képszerkesztéshez nem szoktam bonyolult progikat használni mint a PhotoShop,CorelDraw és társaik, csak a PhotoFiltre Studio X-et.
2010. aug. 16. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!