Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerkesztő szeretnék lenni....

Szerkesztő szeretnék lenni. Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Örülnék, hogy akinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata, az megosztaná velem.

Már egy ideje érdekel a nyelvtan, illetve szeretem az informatikát is, így elhatároztam, hogy szerkesztő leszek. Elsősorban a könyvszerkesztés érdekel, de az újság is szóba jöhet papír vagy digitális formában is. Terveim szerint magyarból és angolból emelt érettségit szerzek, informatikából közepet, plusz a maradék két kötelezőt: matek, töri - közép. Ezután a Bölcsészettudományi kar magyar szakát néztem ki (feltehetőleg a Miskolci Egyetemen) és utána a kiadói szerkesztő OKJ-s képzést (szintén ME). Van, aki már bejárta ezt az utat? Ti hol tanultatok szerkesztőnek? El tudtatok helyezkedni? Milyen a fizetés? Esetleg az ELTE szerkesztői minoráról illetve általánosságban a magyar szakról mi a véleményetek?



2021. febr. 4. 14:22
 1/1 anonim ***** válasza:
31%
Magasabb beosztásban kezdhetsz a mekiben ha elvégzed!!
2021. febr. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!