Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehet a leghatékonyabba...

Hogyan lehet a leghatékonyabban tételeket tanulni?

Figyelt kérdés

2021. febr. 5. 14:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, ha többet tanulsz meg, mint egy tétel és jobban tudod az összefüggéseket. Szerintem tételeket tanulni tűzoltásnak jó csak. Én igazán akkor tudtam beszélni valamiről, akár úgy is, mint egy tétel, hogy magát a témakört ismertem általánosságban és több részletet fel tudtam idézni, mint amennyit a tétel megkövetelt volna. Általában komplett anyagrészeket tanulok, egyetemen is inkább ez jött be, tételsor ide vagy oda.
2021. febr. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát több mód van... Elolvasol egy részt, amit még megjegyezhetőnek tartasz és visszamondod. Először mondjuk lehet, hogy csak egy negyedoldalt tudsz visszamondani. De egyre jobb leszel benne.


Ha te írod a tételt, azzal is tanulsz.


Ha sok időd van egy tételre, akkor csinálhatnál gondolattérképet is.


Végezetül megéri minden bekezdéshez kérdéseket írni.

2021. febr. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindnekinek más.

Nekem a saját magamnak való kidolgozás után rajzok segítenek.

Továbbá a pomodoro technika vált be.

Az önjutalmazás is működő képes. Vannak mérföldkövek, amit elérek, akkor valami jutalmat kapok. (csoki, fürdő, kávé, cigi, stb, ami neked jól esik)

Másnak elmagyarázom, ezáltal jobban megértem.

Vizsga előtt 1-2 nappal nem foglalkozom vele. Kifejezetten mást csinálok.

Minden nap sportolok, ami serkenti az agyi aktivitást. (pomodorónként 1p fekvő is segít).


Ahol sok és nem logikus, lexalis tudás kell, ott memória kártya is segít. Kérdés egyik oldalon, válasz másikon. Amit tudok egy dobozzal jobbra megy, amit nem, eggyel balra. Ami félig megy, az marad. 4 doboz és így ami kevésbé megy, gyakrabban lehet ismételni.

Reggel és este irányított fokuszban az elérni kívánt és elért eredmények. Plus, ismétlés.


Nekem ennyi (msc)

2021. febr. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Irogasd át többször, csinálj mind mapet, tanuló kártyákat.

"vizsgáztasd" magad. Tehaát húzz egy tételt és mond fel.

2021. febr. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!