Szerintetek hogy lehet a leghatékonyabban tanulni?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 8. 11:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt kell felismerni, hogy mindenkinél egyéni, hogy mi a leghatékonyabb.
2018. ápr. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kipihenten :D és normális mennyiségű táplálékot magadhoz véve.
2018. ápr. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Juliusz48 ***** válasza:
Ismétlés a tudás anyja. Kérdés,hogy mit szeretnél tanulni és mihez. Vizsgákra nekem az jött be leginkább, hogy kidolgoztam a tételeket aztán egy két héttel a vizsga elölttől, minden nap elolvastam 1-2 alkalommal. A vizsgára általában mint egy fénykép minden eszembe jutott. Az élethez sokkal jobb ha alkalmazod az ismereteket.
2018. ápr. 10. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Alfa állapotban.
2018. ápr. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Én mindig zenével tanulok.Próbálj meg keresni egy olyan számot aminek nincsen szövege, vagy ha ez nem válik be akkor zárj ki mindent a környezetedből!
2018. ápr. 13. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Azok akik ezt a területet kutatják, és voltak a tv-ben azt mondják, hogy akkor a leghatékonyabb a tanulás (emlékezés), ha közben több érzékszervünk (vagy az agyunk több területe) is működik egyszerre.


Viszont van egy olyan technika ami valószínűleg mindenkinél működik. Otthon bezárkózol a szobádba, kiválasztasz egy tárgyat, növényt, vagy bármit, és elkezded neki felmondani, a saját szavaiddal (ez nagyon fontos) azt amit meg akarsz tanulni.

Persze ezt úgy, mintha meg akarnád tanítani azt a tananyagot. Ha nem látja, és nem hallja más, akkor könnyebben megy, ezért kell bezárni az ajtót, és egyedül lenni.

Mindezt lehet akár viccesen, vagy a megszokottól eltérő hangnemben, hangmagassággal csinálni. Akár egy lábon is állhatsz, ha neked ettől jobban meg.

Minél jobban eltér a megszokottól annál hatékonyabb.

A lényeg, hogy a "tanulás" közben minél több inger érjen annál könnyebb a visszaemlékezés.

2018. ápr. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyetértve az előttem szólóval: akkor tanulod meg legjobban, ha tanítod.


Ha csak nézed vagy hallgatod, akkor 10-20% marad meg. Ha le is írod, akkor +40%, de csak ha kézzel jegyzetelsz (valamiért ez megmozgatja az agyat). Erre rak még rá a felmondás, a tanítás.


Soha ne a száraz tényeket akard megjegyezni, hanem az összefüggéseket, és erre aggasd rá a tényszerű tudást.

Az IPM mostani és előző számában voltak remek cikkek a memóriáról és a tanulásról, csak ajánlani tudom. Leírták például, hogy az ókori szónokok, amikor többoldalnyi szöveget kellett kívülről megtanulniuk, akkor elképzeltek egy szobát, és abban helyezték el valamilyen vizuális módon a szöveg egyes részeit, és a szobát idézték fel magukban, amikor elakadtak a szöveggel.

2018. ápr. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!