Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ugye felsőoktatásba jelentkezé...

Ugye felsőoktatásba jelentkezéskor számít az, hogy milyen sorrendben jelöltük meg az iskolát / szakot... Viszont arra van opció, hogyha mindenhova felvettek ahova jelentkeztem,ne az első helyre vegyenek fel?

Figyelt kérdés

Példa :

Első helyre megjelöltem x iskolát ahova 340 pont a felvételi ponthatár

Masodik helyre y iskolát jelöltem meg 325 ponthatarral.


És ha esetleg a felvételi ponthatárok után ugy döntök hogy a második megjelölt helyre szeretnék menni ezt meg tudom oldani valahogy?


(Kissé bonyolult. Szüleim nem engedik, hogy első helyre jelöljem ahova igazán szeretnék továbbtanulni szeptemberben.. Viszont szeretném valahogy bejátszani hogy "csak oda sikerült " bejutnom. Viszont a sorrendet nincs lehetőségem megcserélni.)


2021. febr. 5. 20:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ha az első helyre, amit jelöltél felvettek, akkor csak oda mehetsz, a többire nem. Ezért fontos a prioritás, de ez a te életed amúgy, magyarázd el a szüleidnek, hogy neked kell majd azzal foglalkozni, amit végeztél 40 évig, nem nekik, hadd döntsd el te, mit akarsz.
2021. febr. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

ERRE NINCS LEHETŐSÉG.


A magyar felvételi rendszer a Gale-Shapley késleltetett elfogadási algoritmust használja.


Ennek a lényege az: te sorrendbe teszed, hogy egyéni prioritásaid szerint hová szeretnél bekerülni leginkább. Ahol erre először megfelelő a pontszámod, oda sorol be.


Ha bármi egyéb hasfájásod van, azt a szülőkkel meccseld le.

2021. febr. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogyan írták, nincs rá lehetőség.

Ha a szülőkkel ennyire nem akarsz konfrontálódni, akkor meg megjelölöd szépen elsőre azt,a mit szeretnél, majd amikor megjön a felvételi eredmény, közlöd velük, hogy oda vettek fel. Valószínűleg nagykorú vagy, szóval február 15-ig akkor cseréled meg a sorrendet a tudtuk és engedélyük nélkül, ahogyan szeretnéd.

2021. febr. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, amit az utolsó ír, jogos. Szerintem beteges dolog, amikor egy szülő dönti el, hogy mit akarjon a gyereke majd felnőttként. Ez az első önálló döntés, amit Neked kell meghozni, mert a Te jövőd lesz.
2021. febr. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
44%

#3: Azért a szülőket nem kell annyira hülyének nézni, hogy nem tudják megnézni a ponthatárokat!


Azt gondolom, a legjobb az egyenes út. Először is meg kell tudni, miért nem engedik? Lehet például, hogy az általuk preferált egy vidéki egyetem, míg a kérdező Budapestre vágyik, és a szülők nem tudnának finanszírozni egy fővárosi albérletet. Ilyenkor vagy le kell nyelni a békát, vagy felajánlani, hogy a kérdező diákmunkából pótolja.


Nem szabad veszekedni, de lehet normális hangnemben érvelni, megoldást találni.

Meg lehet értetni a szülőkkel, hogy ha valaki nem azt tanulja, amit szeretne, akkor nincs motiváció, és motiváció nélkül nincs eredmény.

2021. febr. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Na mondjuk igen, ha a kérdező leírna egy-két részletet, többet tudnánk.
2021. febr. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

5:

Konfrontáció nélkül.

Nyilván az az egyenesebb és értelmesebb módszer, amit te írtál, de úgy vettem ki, az nem játszik.

2021. febr. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
55%
#7; OK, és ha ezt megjatssza, és a szülő megnézi a ponthatárokat, csak mert kíváncsi, mennyi hiányzott hozzá? Rögtön rájön, hogy hazudott, és kijátszotta. Úgy gondolom, az sokkal erősebb konfrontációt von maga után.
2021. febr. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!