Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha angolból van egy írásbeli...

Ha angolból van egy írásbeli felsőfokom és szóbeli középfokom, az minek számít a felsőoktatásba jelentkezésnél?

Figyelt kérdés

Elvégre ha írni tudok felsőfokon, akkor valószínűleg beszélni is, így arra tippelek, hogy megadják a felsőfokért járó pontot.

Illetve ha németből egy középfok szóbelim, akkor azért kapok pontot? Vagy csak teljes nyelvvizsgáért?


2018. nov. 2. 19:47
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
Minek számít? Semminek, mivel egy sem komplex.
2018. nov. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Csak komplex nyelvvizsgáért adnak pontot
2018. nov. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%
Ahogy az előttem szólók is írják: csak a komplex ér pontot. Komplex: szóbeli ÉS írásbeli KÖZÉP illetve FELSŐFOK.
2018. nov. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. nov. 2. 20:00
 5/8 anonim ***** válasza:
45%
Az kemény, haver. Nem tudom ezt hogy hoztad össze. Ennyi erővel egy kopmlex simán megvan.
2018. nov. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%

Ha egy nyelvből van fél felső + fél közép, az komplex középnek számít:

[link]

"A különböző szintű részvizsgák az egyesíteni kívánt részvizsgák közül az alacsonyabb szintűvel egyenértékű komplex vizsgává egyesíthetők."


Tehát - ha jól értem, bár a leírásban már csak a németről írsz külön - akkor ha angolból is van szóbeli középfokod a német közép mellett, akkor az angol közép szóbelit az angol felső írásbelivel együtt beszámítják komplex középnek. Azért 28 pont jár érte, az sem rossz.


A német szóbeli önmagában nem számít, akkor tesznek kivételt, ha valaki SNI-s, de azt igazolni is kell:

"Ha egy felvételiző sajátos nevelési igénye miatt nem tudja letenni a komplex nyelvvizsgát, a B2-es és a C1-es írásbeli vagy szóbeli vizsgarészért is megkaphatja a 28 vagy a 40 többletpontot."


Nálad nem hiszem, hogy ez fennáll, mivel le tudtál tenni írás-, illetve szóbeli nyelvvizsgákat is.


Ha felvételiig megcsinálod még az angol felső szóbelit, vagy a német közép írásbelit, és a bizonyítvány is megjön, akkor meglehet a 40 pont.

2018. nov. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%
Nem értem miért nem csináltál angol szóbeli felsőfokot is. Csináld meg azt és akkor jár a 40 pont.
2018. nov. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#6 és #7, nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat!


Az a gond, hogy mindenki mást mond és más forrásokat mutatnak. Látom, ti értetek hozzá, ezért még kérdezni szeretnék valamit annak tudatában, hogy letegyem-e a felsőfok szóbelit is.


Angolból és németből érettségiztem középfokon. Angol 88% lett, de azt mondta egyik ismerősöm, hogy ha ez az eset áll fent, akkor nem számítják be érettségit és nyelvvizsgát is. Ez hogy van?

2018. nov. 4. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!