Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik magyarországi egyetem(e...

Melyik magyarországi egyetem(ek) a leginkább LMBTQ+ barát?

Figyelt kérdés
Most szeretnék egyetemre jelentkezni (társadalomtudomány karra), de nem tudom melyikre. Érdekemben lenne, hogy ha elfogadó lenne az LMBTQ emberekkel mivel én is ilyen vagyok. Tapasztalataitok/egyéb tanácsaitok is érdekelnének. Olyat viszont nem kérek, hogy inkább maradjak külföldön, mivel az már eldőlt, hogy nem lehet. Előre is köszönöm a válaszokat!

2021. febr. 6. 02:19
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
43%
Jól van pontozzatok le, én jártam oda 5 évig, kicsit jobban tudom, mi megy az ELTE-TáTK-n...
2021. febr. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:
80%

Én ugyan az ELTE BTK-ra jártam, de több embert ismertem a TáTK-ról, kurzusokat is látogattam ott, és úgy tapasztaltam, hogy náluk is maximálisan elfogadóak bárkivel, így természetesen az LMBTQ+ emberekkel is. Lehetnek persze egyéni különbségek a konkrét személyek esetében, de én sosem találkoztam senkivel, akinél ellenségességet tapasztaltam volna, pedig nyíltan vállalom az identitásomat 😊.


9-es, nem értem, miért pontozták le a válaszodat, igyekeztem ellensúlyozni, sajnos nem sok sikerrel… ☹

2021. febr. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Általában senkit nem érdekel, hogy mely nemhez/szervezethez/társulathoz/LMBTQXZY+-hez tartozik az ember. Tehát ezzel nagy probléma nincs sehol, semelyik iskolában (talán általánosban cikiznének a 8évesek, de az már lényegtelen).

Szóval bárhova is mész, nem lesz zaklatás, csak ha úgy is viselkedsz, de az meg nem a transz-melegség miatt lesz, max rá lehet fogni.

Nálunk is voltak melegek, meg "máshogy öltözőek", de 0 problémájuk volt.

2021. febr. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
83%

Senkit nem érdekel. De ha így kezdesz neki, akkor ne csodálkozz, ha furán néznek rád/kerülnek. Te barátkoznál olyannal aki így mutatkozik be?


"Hali, Peti vagyok, hetero, tehát csajokat d.gok".


(Kisarkított, de remélem érted a lényeget.)


Ugyanúgy ahogy téged nem érdekel (remélhetőleg) más hálószobai tevékenysége, mást sem fog.

2021. febr. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
35%
Azokhoz szólnék, akik szerint senkit nem érdekel az egyetemen az lmbtq és hasonló tevékenységek. Konkrétan a szociológia tanárom hosszú perceken keresztül taglalta, hogy merre tart az Egyesült Államok a Black lives maters, az lmbtq és a gender féle mozgalmakkal (deep state).
2021. febr. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk azért belegondolva nem tudom a Pázmány vagy a Károli az egyházi egyetem,de egy ilyenen,hogy mennyire nézhetik jó szemmel,mert azért gondolom valami jelentősége lehet,hogy egyházi
2021. febr. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem azzal kezded a bemutatkozást, hogy "Sziasztok Tamás vagyok, meleg vagyok", akkor semmi baj nem lesz.

Rengeteg meleg/bi ismerősöm van, soha nem kaptak egyetemen megszólást érte. Ha valaki rákérdezett erre, elmondták mi a helyzet, hisz nem titkolóztak, de nem verték nagy dobra sem. Senkire nem tartozik, hogy ki kivel szexszel otthon. Ennyi.

2021. febr. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Kedves válaszolók, köszönöm az eddigi válaszokat. Talán jobban kellett volna tisztáznom, hogy nem a szexuális orientációmról van szó. Egy korábbi kommentben említettem, hogy nem-bináris transznemű vagyok ami azért feltűnőbb és több macerával jár mint a homoszexuálitás, és tudom, hogy van akinek fontos a hagyományos nemi szerepek betartása, és nem szeretnék emiatt hátrányba kerülni. Szeretném, hogy ha annak látnának az emberek, aki vagyok. Ne próbáljanak engem beskatulyázni hagyományos nemi elképzelései szerint, és ne kelljen folyamatosan magyarázkodnom. Így előny, hogyha egy olyan közösséghez tartozhatok, ami eleve nyitott az ilyenre. U.i nem a magyar az anyanyelvem, bocsánat ha ezért félreértés esett
2021. febr. 9. 00:29
 19/21 anonim ***** válasza:
62%

Azért javaslom, hogy egyházi fenntartású egyetemre ne menj. Persze, ezeken a helyeken se papok tanítanak, de hamarabb kapsz megjegyzést bármire is. Ilyen haj-lenge ruha-tetkó-piercing szintű dolgokra is.


Én szeretettel javaslom az ELTÉ-t (vagy a nagyobb vidéki egyetemeket: SzTE, PTE, stb.). Én a BTK-ra járok, pár szakon itt is tudnak szájat húzni, de alapból szerintem az oktatók nagyon nagy többsége elfogadó. Azért ilyen töri, ókori nyelvek, stb. szakokat kevésbé ajánlok itt is. Nem piszkálna senki nyíltan, de lehet egy-két ember nehezen érti az ilyesmit.

2021. febr. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Ja még ehhez:

Igazából ha bizonyos dolgokon nem akadsz fenn, akkor rendben vagy. Például mondjuk az oktató "férfinak néz" és mondjuk a "Kedves Kolléga!" megszólítást használja e-mailben. Vagy mondjuk ha a prezentációs témákat osztjátok ki (mondjuk félév elején) és benyög egy ilyet a tanár, hogy "előbb a hölgyek" és ebbe téged is beleért.


Szóval ha ezek alapvetően nem váltanak ki belőled frusztrációt/haragot, akkor azért több helyen tudod magad jól érezni majd.


Mit takar az, hogy feltűnőbb a nem bináris transzneműséged? Bocsi, hülye vagyok ebben a témában (pedig melegként illene tudnom).

2021. febr. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!