Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetem választás előtt...

Egyetem választás előtt állok. Milyen szakterületen tudnék úgy elhelyezkedni, hogy ne kelljen a szülőfalumból elköltöznöm?

Figyelt kérdés

Szolnok megyében, egy 5000 fő alatti faluban élek, ide születtem és az egyetem elvégzése után sem akarok innen elköltözni.

Elsősorban építészmérnökként vagy gépészmérnöknek szeretnék jelentkezni, másodsorban pedig a gazdaságinformatika fogott meg.

Szolnok és Kecskemét is kb. ugyanannyi (45-50 perc távolságra vannak) és Budapestre is felérek 80 perc alatt.



2021. febr. 6. 11:24
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Infó, mérnöki és gazdasági szakok.
2021. febr. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%
Junior pozícióban nem gyakori, hogy 100% home office legyen. Értelemszerűen egy agrármérnökivel könnyebb kis falvakban elhelyezkedni, de a fizetés is jóval rosszabb, mintha jobb melóért, nagyobb városokba ingáznál. A napi 2x80 perc ingázást azért nagyon gondold meg, hosszú távon fenntarthatatlan. Amúgy bármikor jöhet egy új barátnő, aki miatt hajlandó lennél elköltözni a világ végére...
2021. febr. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%
Az informatika a te barátod, amennyiben érdeklődsz a programozás iránt. A menedzserkedés tipikusan on-site tevékenység, nem fogod tudni home office-ból csinálni. A mérnöki tevékenységek nagy része is az. Programozóként van esélyed onnan dolgozni, ahol csak akarsz.
2021. febr. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Kezdőként a home office semmilyen szakmában sem működik. Építész és gépészmérnökként is inkább csak heti 1-2 alkalommal, de egy csomó egyeztetés van ami miatt a megrendelők, társtervezők nem fognak neked leutazni egy isten háta mögötti faluba.


Nekem egyetlen diplomás szakma jut eszembe amit egy olyan kis faluban lehet végezni, ahol semmilyen ipari jellegű tevékenység nincs, az az óvónő.


Ha meg van ipari tevékenység akkor azt kell megnézni hogy mi. Pl ha van egy szeméttelep, annak van egy vezetője, aki valószínűleg valami hulladékgazdálkodással kapcsolatos mérnök, ha van egy vakolatokat gyártó cég ott valószínűleg dolgozik logisztikai mérnök és vegyészmérnök.

2021. febr. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!